Voorwoord En verder 4 Vereniging 6 Eeuwfeestverslag 9 Besehermingsaetiviteiten 30 Publieksevenementen 34 Tijdschrift en website 36 Rekening van baten en lasten 37 Organisatie Colofon Voorzitter Anneke van Dok van Weele Foto Osinga, Hoorn. HET JAAR 2011 was voor onze vereniging een heel bijzonder jaar. Op 2 februari 1911 werd in De Munt aan het Muntplein in Amsterdam onze vereniging opgericht. De viering van het 100-jarig bestaan heeft veel teweeg gebracht. Met de start op 2 februari in gebouw De Bazel werd de aftrap gegeven voor een reeks van activiteiten, het hele jaar door en verspreid over heel Nederland. Onze beschermvrouwe, Hare Majesteit de Koningin, was met staatssecretaris Zijlstra aanwezig bij de bijzondere Algemene Vergadering van Leden in de Ridderzaal. In dit jaarverslag leest u wat wij dankzij de bijdragen van velen, zowel financieel als door vaak belangeloze inzet, in dit bijzondere Jubileumjaar konden realiseren. Met alle aandacht in de pers wordt Heemschut steeds bekender, vooral ook op lokaal en regionaal niveau. En naast het vieren van een Eeuwfeest stonden de gewone taken van het landelijk bureau en de vrijwilligers niet stil. In dit jaarverslag vindt u een overzicht van al die werkzaamheden, activiteiten en evenementen. Anneke von Dok-van Weele, Voorzitter Jaarverslag 2011, mei 2012 Bond Heemschut Vereniging tot bescherming van cultuur monumenten in Nederland. Opgericht in 1911. Beschermvrouwe H.M. Koningin Beatrix. Redactie Anne Marie ten Cate, Karei Loeff Eindredactie Anne Marie ten Cate Foto's omslag - Impressies van het Jubileumjaar Hare Majesteit de Koningin komt aan bij de Ridderzaal Onthulling Korenmetershuisje in Madurodam. De officiële uitgifte van het postzegelvel met afbeeldingen van door toedoen van Heemschut geredde monumenten. Bijzondere AVL in de Ridderzaal. Burgermeester van der Laan bij het Eeuwfeest in de Bazel. Copyright Bond Heemschut Niets uit deze uitgave mag op enigerlei wijze overgenomen of geopenbaard worden zonder toestemming van de uitgever. Vormgeving Studio Letterman, Amsterdam Jaarverslag 2011 Heemschut 3

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2011 | | pagina 3