Publieksevenementen Excursies georganiseerd door de provinciale commissies Gelderland Amsterdam Zeeland KWBij Het Enka-complex Amsterdam Arnemuiden, de werf van Meerman Ede-Wageningen 5 mei Bezocht werd onder andere het Enka-eomplex, het voormalige universiteitsterrein H in keioord/ Dreijen, de Romeinse vondsten in Opheusden en de Limes. Het aantal fietsers was 9. Nijmegen en omstreken 15 mei Deze excursie voerde langs de ontwikkelingen in Nijmegen waar Heemschut de vinger aan de pols houdt. Zoals de mogelijke herbouw van de donjon Valkhofburcht, de restanten van de steenfabrieken Ooijpolder en Lent. Het aantal deelnemers was 7. Zutphen en omstreken 21 mei Tijdens de excursie werden de Kruittoren, de stads- boerderij De Hoven, het ruïne kasteel Nijenbeek, de touwslagerij/lijnbaan in Gorssel en het sluizencom- plex in Eefde bezocht door 8 inschrijvers. Apeldoorn en Kootwijk 29 mei Deze dag werd georganiseerd in samenwerking met de Stichting Apeldoornse Monumenten. Bezocht werden het 50 KV Station, een voormalig schakelstation voor elektriciteit, het Apeldoorns Kanaal, Ugchelen, Radio Kootwijk en parken in Apeldoorn. Deze excursie telde 12 deelnemers op de fiets en 34 per bus. Het gelijk van Heemschut 10 juni Na de gewone algemene vergadering van leden in dit jubileumjaar organiseerden Gay Lee Oen (voor het laatst) en Norman Vervat een excursie voor belangstellenden door Amsterdam. Een eeuw inzet voor erfgoedbescherming! De excursie wilde vooral de ontwikkeling in het werk van Heemschut laten zien. Met het accent op samenwerking met andere organisaties en op de huidige activiteiten van de commissie Amsterdam. De start was bij het Betha- niënklooster, een eerbetoon aan Geurt Brinkgreve die niet alleen als Heemschutter, maar ook voor allerlei andere organisaties een belangrijk man was. Opmerkelijk is de huidige inzet van de commissie Amsterdam voor het behoud van de metrokunst. De strijd om het Binnengasthuisterrein samen met het Cuypersgenootschap en De vrienden van de Amsterdamse Binnenstad stond lang op de agenda. Op weg naar het Korenmetershuisje kwam ook het werk van Stadsherstel en Hendrik de Keyser aan de orde. Het aantal deelnemers was 50. Parels van de Amsterdamse School 30 augustus De excursie voerde naar twee geweldige voor beelden van: Nieuw gebruik - oud gebouw, het thema van de Openmonumentendagen 2011. Herbestemming van monumenten is vaak de enige oplossing voor behoud. Het oude postkantoor in de Spaarndammerbuurt en het Scheepvaarthuis getuigen daarvan. Verder was er tijdens de excursie aandacht voor het verschil tussen de sociale woningbouw van de Amsterdamse School in verge lijking met andere woningbouw in de Spaarnedam- merbuurt. Aantal deelnemers 20 personen. Het gelijk van Heemschut op Walcheren 8 juli In het kader van het Eeuwfeest is samen met het landelijk bureau een excursie georganiseerd met als thema: 'Het gelijk van Heemschut op Walcheren'. Deze begon bij de gerestaureerde historische werf van Meerman in Arnemuiden. Het volgende doel was het badpaviljoen in Domburg, waar de lunch werd gebruikt. Na de lunch stonden een bezoek aan de Statenzaal in Middelburg en een stadswandeling op het programma. Als afsluiting hield Jan van der Grift een lezing over het thema water. De geslaagde excursie werd door een zestigtal personen geheel of gedeeltelijk meegemaakt. 32 Heemschut Jaarverslag 2011

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2011 | | pagina 32