Kloetinge, gemeente Goes MELISKERKE VLISSI De schrijfster Franca Treur ondersteunde de actie tot behoud van de dorpsschool Het voormalig veilinggebouw in Tholen is een van de laatste in Zeeland WATER LAND KERKJE De dorpsschool met woning in Meliskerke is ondanks acties gesloopt Nieuwbouw aan haventje van Nieuwland kon worden voorkomen Bestaande bebouwing Zaagmolenpolder Wederopbouwwoningen Redding van deze woningen door herbestemming. Interieur van apotheek van de Sande en hofje Sloopdreiging. Het hofje wordt gemeentelijk monument. Het interieur van de apotheek is onvoldoende belangwekkend voor oprichting van een museum. Gemeente Schouwen-Duiveland Stoomgemaal Het voormalig stoomgemaal Viane staat op de nominatie om gesloopt te worden. De gemeente moet het bestemmingsplan wijzigen om restauratie en bewoning mogelijk te maken. Tholen Veilinggebouw Oudelandsepoort. Ondersteuning van bewonersgroep, die herbestem ming van het voormalige veiling gebouw uit ca 1930, het laatste in Zeeland, voorstaat. Hulst Bestemmingsplan Nieuwe Bierkaai Bezwaar tegen bestemmingsplan met huizen in de oude vestingwal. Kloosterzande, Gemeente Hulst Nieuwbouw Bezwaar tegen omvangrijke nieuw bouw op plaats van aardappelloods en omgeving. Philippine, gemeente Terneuzen Vissershuisje Rozemarijnstraat 5. Sloopdreiging, overleg met wethouder. Terneuzen Woonhuis Nieuwstraat 20. Belangrijk woonhuis wordt bedreigd. Poging tot plaatsing op de gemeentelijke monumentenlijst en herinrichting voormalig gemeen tehuis. Sas van Gent Woonhuis Dreiging van sloop is intussen bewaarheid. Sluis La PommeraiHet Hoompje Projectontwikkelaar heeft nieuw projectplan bij gemeente ingediend, maar is nog steeds niet tot uitvoering overgegaan. Aan de gemeente is om maatregelen in de sfeer van de bibob wetgeving gevraagd. Aardenburg, gemeente Sluis Raadhuis Het oude raadhuis is op de selectielijst voor rijksmonumenten wederopbouwperiode geplaatst, nog geen uitslag over opname. Waterlandkerkje, gemeente Sluis Gemeentehuis Wijzen op achterstallig onderhoud door gemeente van voormalige gemeentehuis en dorpskern (ver lichting en tiendpaal). Groede, gemeente Sluis Transformatorhuisje Het door A.A. Kok ontworpen transformatorhuisje is met een subsidiebedrag door Delta aan Heemschut in eigendom over gedragen. De bijdragen voor de restauratie van de fondsen zijn toegezegd. De restauratie is eind december in kader van het Eeuw feest begonnen. Na restauratie zal overdracht aan eigenaar van het betreffende perceel plaats vinden. Goes Herinrichting centrum Sloop van bioscoop en omlig gende horeca, zichtbaar maken van restanten kasteel en opnemen in aangepaste nieuwbouw. Gemeentehuis Het oude gemeentehuis uit 16e eeuw is de oudste bebouwing in het dorp, een rijksmonument in zeer vervallen staat met een gotische schouw. De eigenaar kan restauratie niet bekostigen. De gemeente heeft hulp toegezegd. Wissekerke, gemeente Noord- Beveland Pastorie De voormalige pastorie uit ea 1840 heeft een grotendeels origineel inte rieur. Dreiging tot aankoop en sloop, geen bescherming. Reimerswaal Visserswijkje De laatste restanten van het wijkje Schottes met vissershuizen wordt bedreigd. Een deel van het wijkje is al afgebroken. Jaarverslag 2011 Heemschut 27

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2011 | | pagina 27