Si® I m yp 1 "R8 h*Spr De Catharinakerk in Sloter- meer is mede op verzoek van Heemschut aangewezen tot gemeentelijk monument Foto Erik Swierstra. Schade door gevel reiniging en het vervangen van voegwerk met een onjuiste toepassing van een geknipte voeg aan een negentiende-eeuwse gevel. - B - met het stadsdeel is nog gaande. Flat Kleiburg Bijlmer. Sloop dreigt. Actie voor herbestemming. De actie lijkt suc cesvol te verlopen. •Joodse Begraafplaats Zeeburg. Verwaarlozing keren door herstel. Heemschut ondersteunt de plannen van een stichting. El AmiensehooI Robert Scottbuurt, West. Actie voor behoud. Rode Loper Station CS naar Vijzelgracht. Heem schut spreekt in. Banieren en reclames bij musea Actie voor acceptabele vorm. Nog gaande. Renovatie Tugelawegblokken. Deels nieuw bouw deels renovatie. Hoekblok, Maritzstraat, wordt ondanks verzet niet behouden. Leegstand gebouwen Heemschut vecht tegen leegstand en voor herbestemming. Loods 6 KNSM-eiland. Monumentenstatus aangevraagd. Molen Den Otter Heemschut wil behoud in situ als molen kan blijven draaien. Behoud garage Banstraat. Plaatsing op gemeente lijke monumentenlijst aangevraagd. Kabelkast Langestraat. !9de-eeuwse kabelkast. Met succes behouden, tevens loopt er door de actie nu onderzoek naar de mogelijkheden van behoud en hergebruik van andere oude kasten. Markthallen Jan van Galenstraat. Actie tot behoud en herbestemming van de oude markthallen. Centrale hal inmiddels behouden. Toekomst andere onderdelen nog steeds onzeker. Kerkgebouw 'De Ark' Samen met collega-organisaties heeft Heemschut overleg gevoerd met het stadsdeel Nieuw-West over ingrijpende herbestemmings plannen. Verwaarlozing panden binnenstad Eind 2011 voortgangsrappor tage over nota Heemschut. Veel verwaarloosde panden in 2011 door stadsdeel aangeschreven. In 2012 wederom ronde aanschrijvingen. Westelijke Tuinsteden Heemschut was in 2011 weer actief betrokken bij de vernieuwing van dit belangrijke gebied uit de weder opbouwperiode. Heemschut ijvert samen met partners onder andere voor behoud van het Van Eesteren- museumgebied, het Staalmanplein, de Dudokbuurt en de oevers van de Sloterplas. Monumentaal Noord Stadsdeel Noord herbergt behalve oude dijkdorpen ook beroemde sociale woningbouwcomplexen. Het stadsdeel heeft weinig aandacht gehad voor de bescherming van dit erfgoed. Heemschut probeert al jaren verandering in te brengen en ijvert voor aanwijzing van geïnventariseerde gemeentelijke monumenten. Nu lijkt het eindelijk succesvol. De eerste stap wordt het voordragen van gebouwen voor de gemeentelijke monumentenlijst, die in bezit zijn van het stadsdeel. Ook streeft de Commissie naar een zorgvuldiger afhandeling van monumentenaanvragen. Diverse aanvragen van Heemschut wachten nog op afhandeling. Historische muurreclames Kwetsbare, oude muurreclames moeten het vaak ontgelden. Samen met de Werkgroep Historische Gevelreclames voert Heemschut sinds enkele jaren een pleidooi voor behoud en herstel in stadsdeel centrum. Mede dankzij deze actie heeft de werkgroep een subsidie ontvangen om oude reclames in het centrum te herstellen. In 2011 is de eerste reclame opgeleverd. Kunst Oost lijn Metro Heemschut pleit voor behoud bij renovatie van de kunstwerken in de metrostations van de Oostlijn, waarin onder andere verwezen wordt naar de Jodenvervolging, anti-metroacties en persgebouwen aan de Wibautstraat. Resultaat is er nog niet. Wel staat het onderwerp mede dankzij Heemschut hoog op de agenda van onder andere de gemeenteraad. Structuurvisie Amsterdam Inspraak. Heemschut wil meer aan dacht voor erfgoed in visie. Erfgoedverordeningen stadsdelen Heemschut wil hierin ook voorbe scherming. Reeds succes in enkele stadsdelen. Jaarverslag 2011 Heemschut 21 v.' - V K I v'j UK Kl- F

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2011 | | pagina 21