Lemselo, los hoes Hengelo Borne Enter, gemeente Wierden Nijverdal, gemeente Hellendoorn Vriezenveen, gemeente Twen- terand ZWOLLE LEMSELO Historische lantarenpaal Thorbecke Gracht Zwolle monument. De projectontwikkelaar heeft zich hier bij neergelegd. Zandpaden buitengebied Bedreiging: onnodige halfverhar dingen. Actie: als lid van de Stichting Monumenten Buitengebied Deventer heeft Heemschut meegewerkt aan inventarisatie en bescherming in bestemmingsplan buitengebied. Station Stationsplein. Bedreiging: uitbreiding stationsgebouw met derde perron. Actie: als lid van Stichting Oud Deventer heeft Heemschut deelge nomen aan overleg met de gemeente over de herinrichting van station en het stationsplein en omgeving. Koersdocument ontwikkeling monumenten Heemschut heeft deelgenomen aan ronde tafelbijeenkomst. Heemschut is voorstander van optimaal behoud en inventarisatie van naoorlogse monumenten. TWENTE NOORD-OOST OVERIJSSEL Enschede Duitse opstallen vliegbasis Twente Zuidkampweg Gebouw Z31. Bedrei ging: sloop. Acties: Heemschut pleit sinds 1997 voor behoud Duitse opstallen. Zienswijze ingediend tegen voorlopige keuze door rijk, pro vincie en gemeente Enschede voor doorstart luchthaven. In 2011 een zienswijze ingediend met verzoek een uitvoerige analyse te maken van de Duitse opstallen. Usseler Es Bedreiging: herziening bestemming van agrarisch tot industrieterrein. Actie: Heemschut heeft zich achter Vereniging Bescherming Usseleres geschaard, welke tegen herziening is. Gietijzeren spoorbrug Esmarkerondweg. Bedreiging: sloop. Actie: ontwikkeling wordt gevolgd. Ambt Delden, gemeente Hof van Twente Schippersherberg Rapperdsweg 5. Bedreiging: geen bescherming. Actie: artikel in blad Heemschut en in 2003 pleitbrief voor gemeentelijk monument. Gebrek aan ondersteuning RCE zou reden zijn dat pleit niet is gehono reerd. Erfgoedcommissie moet nog uitspraak doen. Almelo Egbertuskerk Arendsboerweg 5. Bedreiging: sloop. Actie: Heemschut heeft in 2009 met gemeente Almelo gecorrespondeerd. Er is nog steeds overleg over verkoop aan de pink stergemeente De Banier. Woonwijk De Nijverheid Actie: ontwikkelingen worden gevolgd. Pellenhof Bedreiging: sloop. Actie: monu menten commissie wil behoud. In 2010 ondersteunende brief naar gemeente gestuurd waarbij om een cultuurhistorisch onderzoek is gevraagd. Twee particulieren willen Pellenhof renoveren ten behoeve van mensen met een beperking. Wierden Voormalige textielfabriek Van Heek-Seholeo Violenhoeksweg 19. Bedreiging: sloop. Actie: bestemming voor culturele functie is mislukt. In de monumentencommissie, waarin Heemschut is vertegenwoordigd, zal alsnog naar mogelijkheden worden gezocht. Bio-industrie Bullenaarsweg 16. Bedreiging: grootschalige uitbreiding bio- industrie op landschappelijk waardevolle es. Actie: milieuver gunning is verleend. Voor protest wordt gewacht op de aanvraag omgevingsvergunning. Ketelhuis Hoge Dijkje. Bedreiging: ketelhuis is rijksmonument waarvan het easeo deels wordt gerestaureerd. Bestemming onzeker na verhuizing Nijverdal Ten Cate in 2015. Actie: Monumentenraad Hellendoorn, waarin Heemschut is vertegen woordigd, volgt de ontwikkelingen en pleit voor behoud. Kantoor en werkplaats Neder landse Stoomblekerij Wilhelminastraat. Bedreiging: verpaupering na ontruiming in 2010. Van grote culturele waarde maar zonder status. Actie: Monu mentenraad Hellendoorn, waarin Heemschut is vertegenwoordigd, volgt de ontwikkelingen en pleit voor behoud. Synagoge Almeloseweg 5. Bedreiging: ver paupering en aantasting. In gebruik als opslagruimte/werkplaats. Actie: In 1996 plaatste de gemeente de voormalige synagoge op de monu mentenlijst. In 1999 werd de stich ting tot behoud opgericht welke nadien niet tot resultaten kwam. Sinds 2007 probeert Heemschut Overijssel met bezoeken en brieven de aandacht in Vriezenveen voor dit cultureel erfgoed levend te houden. Rijssen Plan Tusveld Rozengaarde/Kerkstraat/Julia- nastraat. Bedreiging: te massale nieuwbouw. Actie: bij eerste ontwerp en aangepast ontwerp bezwaar gemaakt tegen hoogte en architectuur. Hardenberg Hallenboerderij Heemse Hessenweg 31. Bedreiging: sloop of verplaatsing van gemeentelijk monument. Actie: bezwaar gemaakt tegen sloop en verplaatsing. Jaarverslag 2011 Heemschut 15

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2011 | | pagina 15