Sneek De Cocosfabriek in de steigers. Harlingen, de Cocosfabriek Foto: www.cocosfabriek.nl Screenshot van één van de projectplannen voor de herbestemming van de Cocosfabriek Gemaakt door studenten Bouwkunde van de NHL. op- en aanmerkingen zijn aan de gemeente verzonden met het ver zoek deze in het plan te verwerken. Herbajum, gemeente Frane- keradeel Poort voormalige Sikkemastins Bedreiging: ernstig verval van de historische stinzenpoort. Actie: in het kader van het Jaar van de buitenplaats gaat de provinciale commissie samen met de Stichting Staten en Stinzen actie voeren en de eigenaar aansporen om het verval van de poort te stoppen en te restaureren. Pietersbierum Boerderij Haerewei 6. Verval van rijks monument. Actie: in november 2011 wordt geconstateerd dat de boerderij in een zeer slechte staat verkeert. Er is al 30 jaar geen onderhoud gepleegd. Het gebouw is ernstig in verval en de gemeente zegt door hoge werkdruk niets te kunnen ondernemen. Heemschut wil, samen met de Boerderij enstichting, de eigenaar en de gemeente benaderen en actie voor behoud voeren. Uitbreiding bedrijf Bedreiging: uitbreiding staalbedrijf Douma komt te dicht bij kleinscha lige bebouwing Oppenhuizen. Actie: op verzoek van bewoners zijn de plannen beoordeeld. De conclusie was dat het proces al te ver gevorderd was om nog van daadwerkelijke betekenis te kunnen zijn. Drogeham, gemeente Achtkar- spelen Uitbreiding begraafplaats Bedreiging: plannen uitbreiding begraafplaats op cultuurhistorisch waardevol terrein. Actie: na onderzoek op de his torische waardekaart FAMKE en bezoek ter plaatse werd geconclu deerd dat het gebied in hoge mate belangrijk is en verstoring van de gronden zonder meer niet mogelijk kan zijn. Prof. Gilles de Lange, archeoloog van de provincie, is op de hoogte gebracht van onze bevindingen. Hij zou vanuit de provincie stappen ondernemen. De gemeente werd ingelicht en er is op aangedrongen in het bestem mingsplan rekening te houden met de grote cultuurhistorische waarden. Ballum, gemeente Ameland Nieuwbouw Bedreiging: nieuwbouw in open ruimte van beschermd dorpsge zicht. In het ontwerp bestem mingsplan Ballum werd de mogelijkheid geboden om in de open ruimte, wat in de aanwijzing als beschermd dorpsgezicht als een waardevol open karakter werd aangeduid, woningen te bouwen. Actie: ter waarborging van het cultuurhistorische erfgoed werd er een zienswijze ingediend bij de gemeente. Jaarverslag 2011 Heemschut 13 WBÈËSÈËÈSËiïÊÈÊÊBÊÊRË

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2011 | | pagina 13