Groningen F Winschoten, gemeente Oldambt Aduarderzijl behouden voor de toekomst Foto Libau. Rondwandeling langs herbestemde panden op Open Monumentendag Foto M. v.d. Burg. Beschermingsactiviteiten Aduarderzijl, gemeente Winsum Waarborgen cultuurhistorische karakter voor toekomst Actie: advisering over cultuurhistori sche waarden van dorp en omgeving en deelname aan werkgroep ten behoeve van opstellen dorpsvisie. Groningen Aantasting stadsgezicht Bedreiging: aantasting historisch stadsgezicht door nieuw bestem mingsplan Vishoek/Hoekstraat/ Muurstraat. Twee maal vooroverleg met gemeentelijke dienst RO/EZ en zienswijze ingediend op vooront werp bestemmingsplan en ontwerp bestemmingsplan, samen met part ners van Platform Cultureel Erfgoed Groningen. Oostwand Grote Markt/Forum/ach- terzijde Poelestraat Bedreiging: sloop en nieuwbouw. Acties: zienswijze op MER en voor ontwerpen bestemmingsplannen, gesprek met dienst RO, inspraak in de raadscommissie Ruimte en Wonen. Regiotram Bedreiging: aantasting beschermd stadsgezicht. Actie: gesprek met Projectbureau Regiotram samen met Stichting Vrienden van de Stad Groningen. Reactie op voorontwerp en zienswijze ontwerp bestemmings plan. Rapport Erfgoedinspectie Actie: inspraak de heer Bootsma namens het Platform Cultureel Erf goed (ook namens Heemschut) in de raadscommissie Ruimte en Wonen bij de behandeling van het rapport van de Erfgoedinspectie. Wandplastieken Bedreiging: vernietiging door sloop van twee wandplastieken uit wederopbouwtijd, aan gevel gebouw Zaagmuldersweg. Actie: ondersteu ning van bewonersactie voor behoud kunstwerken, contact met architect en projectleider. Slochteren Beschermd dorpsgezicht Bedreiging: aantasting beschermd dorpsgezicht Slochteren door nieuwbouwplannen. Actie: overleg met dorpsvereniging, zienswijze op Masterplan, inspraak tijdens raads vergadering en rondwandeling met raadsleden. Houtstek Bedreiging: onvoldoende bescher ming van houtstek in nieuw bestem mingsplan Slochteren-Schildwolde, Actie: zienswijze tegen ontwerp bestemmingsplan. Veendam •N33 Bedreiging: plannen grootschalig windpark zijn aantasting open heid veenkoloniaal gebied. Actie: Zienswijze ten behoeve van opstellen ontwerp Milieu Effect Rapportage. Demping Bedreiging: demping wijken van landschappelijke en cultuurhisto rische waarden. Actie: ondersteu ning bewonersactie en zienswijze tegen verlenen aanlegvergunning, in overleg met Natuur- en Milieu Federatie. Warffum, gemeente Eemsmond Dreiging sloop en boomkap Bedreiging: bomen kap en sloop boe renschuur, met als gevolg aantasting historisch terrein van voormalige boerderij Smeersum. Actie: advise ring omwonenden, bezwaar tegen sloop en bomen kap, inspraak op de hoorzitting en vervolggesprek met eigenaar terrein. Nieuwbouw aan kerk Bedreiging: plannen voor nieuwe aanbouw bij middeleeuwse Markt- pleinkerk (rijksmonument). Actie: bij wonen informatieavond en gesprek met historische vereniging. Provinciale cultuurnota 2013-2016 Bedreiging: onvoldoende aandacht en financiële middelen voor cultureel erfgoed. Actie: zienswijze op ont werp cultuurnota. LEEK I ADUARDERZIJL GRONINGEN WINSCHOTE ASSEN ZUIDLAREN Marktpleinkerk, Winschoten Foto V. Erdin. 10 Heemschut Jaarverslag 2011 i'.

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2011 | | pagina 10