mm West-Brabant Schiedam Amsterdam Roosendaal. De oude loc loods wordt weer door NS gebruikt als werkplaats. In Schiedam werd een van de hoogste molens van Europa bezocht. Het Korenmetershuis tijdens Open Monumen tendag. Foto Heemschut Industriële parels van West-Brabant 17 september De excursie naar West-Brabant was een noviteit; namelijk een excursie met uitsluitend industrieel erfgoed op het programma. Een bustocht voerde de deelnemers van Breda naar Roosendaal en weer terug. In Breda werd gestart met een 'hard hat-tour' door het bijzondere complex van Brou werij De Drie Hoefijzers. Dit industrieel erfgoed wacht op een duurzame herbestemming. Aan de orde kwamen de kwaliteiten, de kansen en de problemen bij herbestemming van het gebouw. De tocht werd voortgezet naar Etten-Leur, waar werd geluncht in Zeepziederij De Ster. Dit project van BOEi, de Maatschappij voor Herbestemming van industrieel Erfgoed en waarmee Heemschut samenwerkt, werd toegelicht door directeur Arno Boon. In Roosendaal werd een bezoek gebracht aan de oude locloods, een uniek gebouw dat opnieuw in functie is als herstelwerkplaats voor treinstellen. In de loods werd de groep ontvangen door de wethouder monumenten van Roosendaal. Afge sloten werd met een presentatie over de plannen voor herstel van het oude stationsgebouw, zeer passend in de voormalige stationsrestauratie. Totaal aantal deelnemers: 51 De Jeneverstad Schiedam 12 november Met een ontvangst door de gemeente in het oude raadhuis startte het bezoek aan de jenever- stad. In de Grote Kerk heette de burgemeester van Schiedam, mevrouw W.M. Verver-Aartsen, tevens voorzitter van de Vereniging de Holland- sehe Molen, iedereen welkom. Zij hield tevens een korte inleiding over de historie van de stad Schiedam. Daarna volgde een stadswandeling langs bijzondere plekken in deze oude onont dekte stad. Er werd ook een bezoek gebracht aan een van de hoogste molens van Europa. Afgesloten werd in het jenevermuseum met, u raad het, een passend drankje. Totaal aantal deelnemers: 54 Korenmetershuis en Open Monumentendag 11 en 12 september Ook in 2010 openden de medewerkers van het landelijk bureau opnieuw de deur van het Korenmetershuis tijdens de Open Monumenten dagen. In het bijzondere monument is sinds 1967 de vereniging Heemschut gevestigd. Gedurende twee dagen bezochten zo'n 500 geïnteres seerden het oude gildepandje. Jaarverslag 2010 Heemschut 31

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2010 | | pagina 31