Mozaïek van Louis van Roode, verwijderd uit het Amsterdams Instituut voor Atomaire en Moleculaire Fysica en wachtend op een nieuwe bestemming in de SCEZ in Middelburg. reconstructie paviljoen Britannia. Gemeente Schouwen-Duiveland Gemaal Viane Voormalig gemaal uit 1878 is zeer sterk vervallen. Wijziging in woonbestemming kan redding betekenen. Houtwallen Houtwallen onder Renesse zijn beschermd via een aparte verorde ning. Nadat enkele eigenaren delen hebben afgegraven is de verorde ning door de gemeenteraad afge schaft. Heemschut heeft bezwaar gemaakt bij de gemeente, provincie en enige ministeries. De provincie is het met ons eens en neemt het mee bij haar regulier overleg met de gemeente. Sint Maartensdijk, gemeente Tholen Wandschildering en raam Mar- kiezaatscollege Monumentale wandschildering van P. Alma en raam van L. Horn. Beide zijn dit jaar herplaatst in nieuw bouw van gemeenschapscentrum Haestinge. Tholen Woonhuis Martk 26. Reconstructie en restau ratie woonhuis. Hulst Voormalige zoutziederij Nieuwe bestemming als wooncomplex met behoud van buitengevels. Bestemmingsplan Bezwaar bestemmingsplan Nieuwe Bierkaai, huizen in vestingwal. Sloopdreiging woonhuis Heikant. Sloopvergunning verleend aan woonhuis 17e eeuw. Restauratie is mogelijk. Sluis La Pom me ra i Het Hoompje, projectontwikkelaar heeft nog niets met het vorig jaar ingediende restauratieplan gedaan. De gemeente is om maatregelen gevraagd. Aardenburg, gemeente Sluis Interieur de St. Baaf Er is afgezien van de verbouwing van het interieur van de St. Baaf tot mul tifunctioneel centrum. Verkoop van museum en voormalig raadhuis gaat voorlopig niet door. Raadhuis is op selectielijst voor rijksmonument gekomen. Schuur Historische schuur staat op terrein rijksmonument Kalverstraat en werd recentelijk opnieuw opge trokken. IJzendijke, gemeente Sluis Sloop Nassaustraat 10-12. Beide huizen in nationale folder Top 10 meest bedreigd erfgoed en vervolgens gesloopt. Groede, gemeente Sluis Transformatorhuisje Ontworpen door A.A.Kok is met een subsidiebedrag door Delta aan Heemschut in eigendom over gedragen. De bijdragen voor de restauratie van de fondsen zijn toegezegd. SLZ heeft nog een aanvraag bij de provincie lopen; daarna kan met restauratie worden begonnen. Na restauratie over dracht aan eigenaar van perceel. Goes Herinrichting centrum Sloop van bioscoop en omlig gende horeca. Zichtbaar maken van restanten kasteel en opnemen in aangepaste nieuwbouw. Kloetinge, gemeente Goes Voormalig gemeentehuis Pand dateert uit 16e eeuw en vormt oudste bebouwing van het dorp. Rijksmonument in zeer vervallen staat met gotische schouw. Eigenaar kan restauratie niet bekostigen. Wissenkerke, gemeente Noord- Beveland Voormalige pastorie Pastorie uit ca. 1840 met groten deels origineel interieur is niet beschermd. Dreiging tot aankoop en sloop. Jaarverslag 2010 Heemschut 25

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2010 | | pagina 25