Zeeland Internationale activiteiten Redding glasmozaïek Louis van Roode Veere Serooskerke, gemeente Veere Meliskerke, gemeente Veere Vlissingen B| Een aantal van de mozaïeken uit gebouw Brittania wordt tijdelijk opgeslagen. Groede. Het Trafohuisje, naar ontwerp van Heemschutter van het eerste uur A.A. Kok, dat door Heemschut tijdelijke geadopteerd is en na restauratie overgedragen wordt aan een nieuwe eigenaar. Foto werkgroep Industrieel erfgoed Zeeland Met Heemkunde Vlaanderen is overleg gevoerd over gezamenlijke acti viteiten. In 2009 werden al op het internationale congres in Mechelen presentaties gegeven over de West-Brabantse Waterlinie en het project Wederopbouw. Vervolgens is een excursie voorbereid. In het voorjaar van 2010 is aan besprekingen deelgenomen die hebben geleid tot een tweede congres in Mechelen. Dit ging over de participatie van burgers en duurzaamheid in erfgoedbeheer met onder meer de rol van de vrijwilligers en de conventie over de waarde van cultureel erfgoed voor de gemeenschap (Faro 2005). Hier is vooral de nadruk gelegd op discus siesessies in groepen met verschillende thema's. Door het ontbreken van aansprekende voorbeeldprojecten was dit congres voor vrijwilligers minder aantrekkelijk. Door contacten met de dochter van Louis van Roode is Heemschut opmerkzaam gemaakt op de mogelijke vernietiging van een glas mozaïek in het Amsterdams Instituut voor Atomaire en Moleculaire Fysica (AMOLF), dat hij indertijd in opdracht van prof. Kistemaker heeft gemaakt. Det glasmozaïek, het laatste grote werk van zijn hand uit 1960, bestaat geheel uit staafjes van in het atelier geproduceerd glas met verschillende kleurstellingen en maakt door het toepassen van reliëf een zeer levendige indruk. Het stelt de relatie voor tussen de elementaire deeltjes en verschillende levensvormen in de kosmi sche ruimte. De directie van het AMOLF heeft geen aandacht voor het mozaïek en is niet bereid dit in het nieuwe laboratorium gebouw te verwerken. Inmiddels is door Art Conservation het glasmozaïek verwijderd en een voorstel gedaan voor herplaatsing. De commissie Zeeland ziet een mogelijkheid het straks in het gerestaureerde paviljoen van Britannia op te nemen. Het is voorlopig veilig opgeslagen in het erfgoedhuis (SCEZ) in Middelburg. Beschermingsactiviteiten Middelburg Park Molenwater Inrichting park Molenwater met nieuwbouw schouwburg. De Cleene Hooge Nieuwbouw in buitengebied in beschermd landschap. Haven van Nieuwland Woningen aan voormalige Haven van Nieuwland, renovatie en monu mentenstatus. •Art Deco woning Sloopdreiging een van de laatste Art Deco woningen in Nieuw- en St. Joosland. Basaltwering Westkapelle dijkverzwaring, waarbij vervanging oorspronke lijke basalt door breuksteen met asfalt. In gesprek met RWS bureau dijkverzwaringen blijkt dat een deel van de basaltwering behouden kan blijven. Brandweerkazerne Kazerne van omstreeks 1900. De gemeente wil verkopen en pleegt geen onderhoud meer. Er bestaat risico dat een nieuwe eigenaar het uiterlijk ingrijpend wijzigt als de bestemming wijzigt. Het pand is niet beschermd. Voormalige lagere school Dorpsstraat 8. School dateert uit 1906. Sloopdreiging door uitbrei ding aannemer; herbestemming als kantoor mogelijk. Oost Souburg, gemeente Vlissingen Paspoortstraat 2. Sloopdreiging pand. Van Dishoeckhuis Gesloopt pand wordt niet op dezelfde plaats herbouwd in de historische omgeving van de Hout kade, vlakbij het gerestaureerde oudste dok van Nederland, het Perrydok. Renovatie Watergebouw Redding, ontwikkeling en renovatie Watergebouw voormalig station Vlissingen stad. Paviljoen Brittania Voorbereiding restauratie en 24 Heemschut Jaarverslag 2010

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2010 | | pagina 24