Schade door gevel reiniging en het vervangen van voegwerk met een onjuiste toepassing van een geknipte voeg aan een 19c-eeuwse gevel. Wijttenbachstraat 37-55. Commissielid Jaap Kamer ling wijst naar een van de bedreigde panden. Foto Isabel Nabuurs De Catharinakerk in Sloter- meer is mede op verzoek van Heemschut aangewezen tot gemeentelijk monument. Foto Erik Swierstra De havenkraan op het KNSM-eiland. monumentenbelang. Er is beroep aangetekend tegen verleende monumentenvergunning. En er is een zienswijze ingediend tegen de wijziging van het bestemmingsplan, die bebouwing van het karakteris tieke binnenhof mogelijk maakt. Café de Amstelvaart Weesperzijde 39-40. Café op de hoek van Weesperzijde en Blasius- straat verkeert in slechte staat. Met name de voorgevel. Heemschut heeft vragen gesteld en verzocht inspectie Bouw en Woningtoezicht hier op af te sturen. Nog weinig resultaat. Voormalige snackbar Amstelveen- seweg Deze voormalige politiepost staat bij de oude stationswoning, waarvan onlangs is besloten, dat hij niet gesloopt wordt. De politiepost, waarin jarenlang een snackbar was gevestigd, wordt bedreigd met sloop in verband met bouw plannen op het terrein achter het oude Haarlemmermeerstation. Nu bouwplannen op de lange baan zijn geschoven en er geen stadsdeelkan toor meer komt, is sloop voorlopig niet actueel. Heemschut dringt aan op behoud en herbestemming. Brief bouwstop Nu als gevolg van de economische crisis ook de bouw stagneert en een groot aantal bouwprojecten in Amsterdam is afgeblazen dringt Heemschut aan op herbezinning over aantal plannen en die aan te passen met meer respect voor het erfgoed van de stad. Illegale sloop Heemschut heeft grootschalige sloopactiviteiten gesignaleerd aan het orde 2-pand Prinsengracht 43. Delen van het monument zijn gesloopt met passeren van Bureau Monumentenzorg Amsterdam. In een brief betoogt Heemschut, dat nu de grachtengordel als Unesco- monument is aangewezen er alle reden is om strenger toe te zien op een juiste toepassing van het beleid voor orde 2-panden. Stadsdeel heeft het beleid inmiddels aange scherpt. Illegale renovaties stadsdeel centrum Heemschut heeft het afgelopen jaar diverse illegale werkzaamheden in stadsdeel centrum moeten consta teren. Onder meer is het uitslijpen van voegwerk van een rijksmonu ment aan het Rokin op ons verzoek stilgelegd. Brief reclamebeleid musea Heemschut en de Vrienden van de Amsterdamse Binnenstad hebben geconstateerd dat veel musea in het centrum te uitbundige reclame uitingen aan de vaak monumentale gevels hebben hangen. Deze tasten het beschermde stadsgezicht aan. In een brief is onder andere aange drongen op een strenger reclame beleid voor musea. Hotel Geldersekade Er komt een Chinees hotel aan de Geldersekade hoek Elleboogsteeg. Heemschut is daar blij mee, maar heeft grote bezwaren tegen het aanbrengen van een luchtbrug over de Elleboogsteeg. Ook de pakhuizen aan die steeg dreigen te worden aangetast in de bouwplannen. Actie: brief naar stadsdeelraad, gesprek met ambtenaar. Tugelablokken Zoals we in het vorige jaarverslag al konden melden worden twee of drie van de vijf zogeheten Tugelablokken aan deTugelaweg gerenoveerd en worden er twee of drie gesloopt. Heemschut is steeds betrokken geweest bij de aanpak en is redelijk tevreden over de nieuw- bouwplannen. Wel blijft het zich verzetten tegen sloop/nieuwbouw van het blok op de hoek met de Maritzstraat. Het is nog afwachten hoe men de te behouden blokken gaat renoveren. Hallen West Al jaren worden er plannen ontwik keld voor de leegstaande tramremise in West. Heemschut wil dit monu ment als geheel behouden en her- bestemmen en protesteert daarom tegen de plannen om delen van het monument te slopen. Actie: brieven en inspraak tijdens vergadering. Renovatie Oostlijn metro Heemschut wil renovatie met respect voor de wanddecoraties uit de jaren zeventig, die verwijzen naar de geschiedenis van de plek, zoals de acties tegen de metrobouw en de Jodenvervolging in de Nieuwmarkt- buurt. We pleiten voorts voor het tentoonstellen van archeologische vondsten ter plaatsen. Hijskraan KNSM KNSM-eiland Zeeburg. Heemschut is voor behoud van de oude hijskraan en pleit voor renovatie en museale bestemming. Geen rare strapatsen met inbouwen van luxe hotelkamers. Actie: Heemschut heeft samen met het Cuypersgenootschap een monu- mentenaanvraag gedaan. Leegstandskaart Heemschut pleit, nu er erg veel kan toren en bedrijfsruimten leeg staan, voor inventarisatie en het maken van een leegstandskaart en de oprichting van een Bureau Hergebruik. Jaarverslag 2010 Heemschut 19

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2010 | | pagina 19