Utrecht Heroriëntatie op nieuwe wetgeving Successen Woerden Amersfoort Kuiperij Hellstraat Toekomstige herbestemming. Intern overleg gevoerd. Breukelen Tweede Vechtbrug Medeondertekening brief aan gemeente. Nijenrode Herontwikkeling landgoed Nijen rode. Medeondertekening brief aan gemeente. Bilthoven, gemeente De Bilt Spoortunnel Dreigende sloop gemeentelijk monu ment. Zienswijzen ingediend bij de gemeente. Centrumpion Sloopplannen voor het centrum van Bilthoven. Zienswijzen ingediend bij gemeente. Zuiderkapel Heemschut heeft voor vier kerken de status van gemeentelijk monu ment aangevraagd. Voor de Zuider kapel, Noorderkerk, Julianakerk en Laurenskerk. Deze aanvragen zijn in behandeling. Driebergen-Rijssenburg Kerkplein Herinrichtingsplannen voor his torisch kerkplein. Ondersteuning acties derden. Eemnes Ocriet-fabriek Sloop voormalige fabriek. Interne discussie en acties derden onder steund. Maarssen Plan Vechtoever Bouw twee nieuwe villa's/landgoe deren naast historische buiten plaats. Samen met collega-organi saties zienswijze ingediend. Kloostergebouw Nieuwbouwplannen bij klooster op historische buitenplaats. Wacht op nieuwe plannen. Utrecht Van Sijpestijnkade Sloopplan voor historische rij huizen. Onderdeel van de heront wikkeling van het stationsgebied. Gezamenlijk actie met collega organisaties, onder meer richting NS-Poort en gemeente Utrecht. Rietveldcollege Sloop school uit wederopbouwpe riode. Interne discussie en artikel GM2. Vianen Steenfabriek Ossenwaarden Mogelijke herontwikkeling. Kritisch volgen ontwerpproces en bezoek locatie met commissie. Hotel Woerden Al2 Realisatie van 'landmark' aan de A12. Zienswijze ingediend op bestemmingsplan, plan is ten dele aangepast. Brediusboerderij Rijksmonument behorend bij een landgoed. Artikel GM2 en contact met gemeente. Boerderij Kanis Illegale sloop rijksmonument. Interne discussie, brief aan gemeente en ondersteuning acties derden. In de Utrechtse commissie heeft het jaar 2010 in het teken gestaan van interne vernieuwing. In 2009 heeft een aantal leden de commissie verlaten. Naast de algemene commissieleden zijn toen ook vervangers gezocht en gevonden voor de functies van penningmeester en secretaris. Dit proces heeft er mede toe geleid dat de aandacht van de commissie tijdelijk vooral op de interne gang van zaken was gericht. De commissie structuur en de gebiedsindeling zijn tegen het licht gehouden. Daarnaast noopt de situatie met betrekking tot MoMo en de nieuwe WRO ons ook tot een andere handelswijze bij het opkomen voor erfgoed. Er is intern onderzoek gedaan naar de consequenties van MoMo voor onze provin ciale commissie en onze rol in de (met name gemeentelijke) besluitvor ming. Dit zal er toe leiden dat wij ons in 2011 op een meer proactieve wijze zullen moeten opstellen om zodoende niet achter het spreekwoor delijke net te vissen. Ondanks het werk aan de interne reorganisatie van de commissie heeft de PC Utrecht in het verslagjaar ook nog enkele kleine successen behaald. Het hotel aan de A12 in Woerden zal weliswaar gebouwd worden, maar mede ten gevolge van een zienswijze van Heemschut is het bestemmings plan aangepast. Heemschut zal in 2011 de voortgang van dit bouwplan kritisch blijven volgen. De plannen voor het Kerkplein in Driebergen zijn mede door een actie van Heemschut kritisch bekeken door de gemeente. Mogelijk leidt dit tot aanpassing van de plannen in 2011. Voor de ocrietsilo in Eemnes wordt na aanvankelijke sloop toch herontwikkeling onderzocht. Ook de plannen voor Nijenrode te Breukelen worden hopelijk aangepast. 2010 eindigde met een aantal niet gesloten dossiers. Beschermingsactiviteiten Utrecht. Van Sijpestijnkade. Foto Rob van der Lingen Eemnes. Silo van de ocriet- fabriek. Maquette van de geplande hotelontwikke ling langs de A12 in Woerden. 16 Heemschut Jaarverslag 2010

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2010 | | pagina 16