Drenthe Werkzaamheden PC Historische straatnamen blijven dankzij protest ff «i rum! isiniinni iiïürifit LEEUWARDEN ZUIDLAREN HINDELOOPEN i Oude ansicht kaart De Brink in Zuidlaren. De Brink in 2010. melder vindt dit plan niet passen bij het Woudagemaal en verzoekt ons in actie te komen. Bij bestudering van het plan blijkt dat de nieuwbouw op gepaste afstand plaats vindt en dat er geen sprake is van aantasting van het werelderfgoed. Hindeloopen, gemeente Nijefurd Badpaviljoen Rijksmonument uit 1913. In ver vallen staat. Het paviljoen is een bijzonder voorbeeld van de vroege toepassing van het bouwmateriaal beton. Restauratieplan is gereed, maar subsidie blijft uit. De Friese PC heeft richting de eigenaar en diverse instanties haar zorg uitgesproken. Momenteel ligt het restauratieplan ter beoorde ling bij subsidiegevers. Gezien de technische staat van het gebouw kan het zo maar te laat zijn! Proces wordt nauwlettend gevolgd. Het laatste nieuws is dat een bekende conservator plannen heeft om zijn kantoor in het pand te vestigen en om exposities te gaan houden! Harlingen Nieuwbouw naast het 't Haven- mantsje Verontrustende nieuwbouwplannen van een kleinschalig hotel restaurant naast het monument 't Havenmantsje, een categorie 1 monument. Hoewel Heemschut niet tegen nieuwbouw aan het Havenplein is, vindt de Commissie de vormgeving en massa niet passen naast dit monument. De nieuwbouw is 'vastgeplakt' tegen het pand en het contrast tussen de twee panden moet duidelijker zijn. Gevolg: een publicatie in de Leeuwarder Courant en een brief aan de Rijksbouwmeester mevrouw Van der Pol. Onderhandelingen over gewijzigd plan zijn nog gaande. Heemschut Drenthe was vooral in de weer met ontwikkelingen op en rond de Brink van Zuidlaren. Gemeentelijke plannen voor een forse her inrichting leidde daar tot massaal verzet onder de bevolking. Heemschut Drenthe gaf en geeft daar ondersteuning aan, vooral door kennis en ervaring in te brengen. Een plan om een prijsvraag uit te schrijven onder stedenbouwkundigen kreeg ruim aandacht in de regionale pers, maar kreeg de handen bij de gemeente echter niet op elkaar. De verandering van de historische straatnamen in de omgeving van Anreep is van de baan. Samen met bewoners maakte Heemschut Drenthe bezwaar tegen de verandering van historische namen als Zompdijk en De Broeken door namen die moesten herinneren aan een bommenwerper die in de Tweede Wereldoorlog in het gebied neerstortte. Alle namen bleven overigens niet bij het oude. Een weggetje heet nu Propellerpad, een naam die verwijst naar een gedenkteken met een propeller. Met die verandering kan Heemschut overigens heel goed leven. Jaarverslag 2010 Heemschut 11 l u i u tn 11 L II j

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2010 | | pagina 11