Publieksevenementen Landelijk thema 2008: Behoud en herbestemming van Religieus Erfgoed Amsterdam Roermond Domburg: Badpaviljoen Naast aandacht voor het landelijke thema in 2008 vormde een van de belangrijkste evenementen in 2008 de heropening van het gerestaureerde Badpaviljoen Domburg Stadsarchief De Bazel in Amsterdam De kerk van Cuypers, Roermond Badpaviljoen Domburg vrijdag 18 januari zaterdag 19 januari Stadsarchief: Gebouw de Bazel 'Van een gesloten Bank naar een open Archief' Bezoek en rondleiding door gebouw van K.P.C. de Bazel, voormalig hoofdkantoor ABN/AMRO, thans stadsarchief Amsterdam. Op 2 februari 1911 zat K.P.C. de Bazel de oprichtingsvergade ring van de Bond Heemschut voor. Aantal deelnemers: 123 Stad van Pierre Cuypers: 'Schepper naast God' zaterdag 26 januari Thema 2008: Religieus Erfgoed Ontvangst Onze Lieve Vrouwe Munsterkerk Lezing: Dr. A.J.C. van Leeuwen: 'Gij hebt u maar te vertoonen'; Pierre Cuypers Architect. Op 26 januari is aan Wies van Leeuwen de Heem schut erespeld uitgereikt vanwege zijn inzet voor waardering en behoud van het 19e en 20e eeuwse religieus erfgoed. Begeleide Cuypers wandeling met diverse bezoeken: o.a. woonhuis en Teekenschool Afsluiting in het Stadhuis van Roermond, aange boden door het gemeentebestuur. Aantal deelnemers: 122 vrijdag 20 juni zaterdag 21 juni Op 11 juni werd het Badpaviljoen officieel her opend door minister-president J.P. Balkenende. Op 20 en 21 juni was voor de Heemschut deelnemers een programma samengesteld met toelichting op de restauratie en uitbreiding van het Badpaviljoen door de architect Egbert Hoogenberk van het Bureau Harmonische Archi tectuur (20 juni) en architect en pc-lid Evert de longh (21 juni). Albert Meijer, hoofd collecties van het Zeeuws Archief ging in op Domburg als badplaats ten tijde van Dr. Mezger. Na de lunch hield Francisca van Vloten de lezing 'De Schit tering van het licht, Domburg als kunstenaarsko lonie'. Aansluitend de begeleide dorpswandeling met een bezoek aan het Marie Tak van Poortvliet museum. Muzikaal optreden van Maarten Stalpers en Huibert-Jan Vader. Aantal deelnemers: 160 28 Heemschut Jaarverslag 2008

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2008 | | pagina 28