GROEDE Griffioen woonblokken, Middelburg (oude situatie) Havendijk/kanaal, Middelburg Griffioen woonblokken, Middelburg Bezwaar en voorstel alternatieve plaats. Westelijke Oude Hovendijk. Gedeeltelijke reconstructie Park Molenwater Inrichting en nieuwbouw schouw burg. Nieuwbouw in buitengebied (de Cleene hoogte) in beschermd land schap. Behoud bomenbuurt 'Griffioen'. Sluis La Pommerai 'het Hoompje'. Projectontwikkelaar heeft een nieuw plan met restauratie inge diend met daarbij bouw apparte mentencomplex op terrein. Gemeente Sluis: Aardenburg St. Baaf. In Aardenburg is een verbouwing van het interieur van de St. Baaf tot multifunctioneel centrum voorzien, gevolgd door verkoop van museum en voormalig raadhuis. Sloop zal dan waarschijnlijk zijn. Heemschut heeft zich achter de bevolking van Aardenburg geschaard en heeft zich uitgesproken voor verplaat sing van museum naar voormalig gemeentehuis en verkoop van het museumpand aan Hendrick de Keyser. Gemeente Terneuzen: Koewacht Restanten van vlasindustrie. Behoud onderdelen fabriek St. Andries te gebruiken voor comple tering vlasfabriek Bruggemans, die beschermd zal worden. Mogelijke ontwikkeling tot museum en bezoekerscentrum. Gemeenten Sluis en Hulst Trafohuisjes Groede en Clinge. Bescherming en herbestemming willen wij bereiken van deze huisjes, in bezit van Delta, die ze af wil stoten. Vlissingen Voormalig hotel Britannia. Nadat de minister negatief heeft beschikt over opname van Britannia op de rijksmonumen tenlijst, zetten wij ons nu in voor het behoud van de tachtig meter mozaïeken. Reconstructie Van Dishoeckhuis. Volgens de gemeente zal geen reconstructie van het Van Dishoeckhuis plaats vinden. Een vergelijkbaar gebouw zal worden ingepast in de historische omge ving van de Houtkade. Er is volgens de architect wel een reconstructie van het totale volume voorzien, zowel in de breedte, de hoogte als de diepte. Jaarverslag 2008 Heemschut 25

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2008 | | pagina 25