Afsluitdijk Weesp Diemen, Smederij Afsluitdijk, monument Nederhorst den Berg, plaquette in de gevel van het NERA-gebouw Nederhorst den Berg NERA complex. Ondersteuning pogingen tot behoud. Behoud lijkt zeker. Toezegging gemeentebestuur. Nu onderzoek naar nieuwe mogelijk heden voor gebruik van het NERA complex. Diemen Interieur smederij. Pleidooi voor status. Artikel in Heemschut, april 2008. •Sloop- en nieuwbouwplannen voor oude stadsschool, Waagplein. Ondersteuning aanvraag status gemeentelijk monument vanwege cultuurhistorische betekenis. Ver gelijkbaar met de school Noordse Bosje in Hilversum, recent aange wezen als gemeentelijk monument. Aanvraag niet gehonoreerd,sloop- en bouwvergunning verleend. Hilversum Plan Villa Industria: sloopdreiging administratiegebouw op voormalig terrein gasfabriek. Samen met Alb. Perk gemeente en ontwikkelaar zoeken naar mogelijk heden tot inpassing in nieuwbouw- plan. Alternatieve oplossingen aangedragen. Zuiderkerk Sloopdreiging. Ondersteuning van de pogingen tot behoud en her bestemming van de kerk. Pleidooi voor behoud stedenbouwkundige kwaliteiten in eventueel nieuw- bouwplan. Clemenskerk. Rijksmonument door ernstige verwaarlozing en beleid bisdom bedreigd. Punt van aandacht in samenhang met andere bedreigde RK kerken in N-H. Hoogbouwbeleid (ontbreken van) Ondersteuning pleidooi voor samenhangende visie op hoogbouw in Hilversum. Huizen/Naarden Bakstenen brug toegeschreven aan K.P.C. De Bazel. Door zwaar vrachtverkeer ernstig beschadigd, sloopdreiging. Aanvraag gemeentelijke monu mentenstatus bij gemeente Huizen (brug op grondgebied gemeente Huizen). Positief advies monumen- tencie. Herstel in oude staat bepleit bij gemeente Naarden (onderhouds plicht). Laren •Sloop en nieuwbouwplan Rosa Spierhuis. Pleidooi voor behoud van de unieke, door Mien Ruys ontworpen tuin en de relatie huis-tuin. Inmid dels gemeentelijke monumenten status aangevraagd voor huis en tuin. Uithoorn PENgebouwtje, architect van Loghem. Aanvraag gemeentelijke monumen tenstatus. Gemeente plaatst niet zonder toestemming van eigenaar. Nog geen beslissing. Sloopdreiging R.K. kerk "De Schans" (gemeentelijk monument). Punt van aandacht in samenhang met andere bedreigde RK kerken in N-H. Loosdrecht Voormalige boerderij Nieuw Loosdrechtsedijk. Aanvraag gemeentelijke monumen tenstatus. Aanvraag gehonoreerd; door procedurefout gemeente toch sloopvergunning. Naarden 'Visser'gronden. Samen met lokale groepen bezwaar tegen aanleg rugbyvelden met bijbehorende kantine, parkeer plaatsen en lichtmasten in de vrije schootsvelden van de vesting richting Naardermeer. Plan door de gemeente ingetrokken. Jaarverslag 2008 Heemschut 19

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2008 | | pagina 19