Noord-Holland Zr Beschermingsactiviteiten NOORD-HOLLAND, NOORD ft MIDDEN Alkmaar Dodenveld. Maakt in oorsprong deel uit van het voormalig museum e.a. Een inrichtingsplan meteen aantal ontwikkelingsvarianten is gericht op een passende bebouwing en gebruik van de ruimte. Commissie volgt de plannen nauw lettend. Bovenkarspel Voormalig Postkantoor (1915). Bedreiging: leegstand. Wordt momenteel 'antikraak' bewoond. Op initiatief van de Historische Vereniging c.q. 'Stichting tot behoud' wordt gewerkt aan een passende vorm van hergebruik. Hoorn Engelbewaarderskerk. Dreigende sloop. Heemschut pleit voor een passende bestemming van de ruimte en oprichting van een onafhankelijke stichting die crea tief is en belanghebbenden rond de tafel te krijgt. Midden-Beemster Nieuwbouw bij kerk. Ondersteuning particulier initiatief. Vanuit de plaatselijke gemeen schap is actie ondernomen tegen het voornemen van de hervormde gemeente, een gemeenschaps ruimte te realiseren nabij de hervormde kerk aldaar. Ondanks het negatieve advies van de Rijks dienst voor de Monumentenzorg is door het gemeentebestuur van Middenbeemster een bouwvergun ning afgegeven. Deze goedkeuring is echter voor beroep ontvankelijk. Heemschut ondersteunt deze actie. Noord Scharwoude Voormalige conservenfabriek (w.o. zuurkool). Is inmiddels grotendeels gesloopt. Het achterliggende terrein is voor woningbouw benut. Na jarenlang gesteggel zal dan nu toch het voorgebouw (dat momenteel zwaar wordt gestut) worden geïnte greerd in een nieuwbouwplan. Dit op initiatief van een plaatselijke bouwondernemer. Heemschut pleit in deze voor een restauratie van de voorgevel. Deze aanpak is te verkiezen boven sloop en nieuwbouw. Purmerend Plannen tot handhaving/herin richting Koemarkt. De plannen hebben geresulteerd in enkele varianten. Het gemeen tebestuur heeft een referendum/ raadpleging uitgeschreven op basis waarvan een keuze is gemaakt. Heemschut kan zich vinden in deze ontwikkeling en steunt hierbij het initiatief tot het (deels) zichtbaar maken van de funderingen van het voormalige klooster, die bij recent archeologisch onderzoek zijn ontdekt. Schagen Gemeentelijk monument, voor malig stadhuis Markt 18. Jarenlang heeft Heemschut het ontwikkelingsproces gevolgd, omdat steeds weer sloop dreigde. Naar het zich laat aanzien heeft deze actie succes. Het gemeente bestuur heeft een plan ontwikkeld waarbij het hoofdgebouw aan de Grote Markt wordt gehandhaafd en de rest als locatie voor een nieuwbouwplan wordt benut. Doel van dit alles is de realisatie van een cultuurcentrum annex bibliotheek. GEBIEDSGERICHTE PROJECTEN Afsluitdijk Samen met provinciale commissie Friesland wordt gezocht naar een aanpak/oordeelsvisie ter ontwikke ling en/of milieutechnisch benutten hiervan. Purmerend Verlichting A7. Gezamenlijk met de Stichting Landelijk Schoon (voortgekomen uit het Westfries Genootschap) is protest aangetekend tegen de onverhoedse plaatsing van grootschalige lichtmasten langs de A7. Gesprekken daartoe hebben echter niet geleid tot verplaatsing of beter nog verwijdering ervan. Het nog gave open landschap ter plaatse is hiermee ernstig geschaad. Provinciale waterstaat heeft beloofd in voorkomende gevallen dit vooroverleg aan te gaan. Noord-Holland noord Landschap, verrommeling. In toenemende mate is de com missie actief op het terrein van de algehele verrommeling van het landschap. Een ongebreidelde uitleg van industrieterreinen is hierin een bekend voorbeeld. Een georgani seerde excursie per bus was voor velen een eye-opener. NOORD-HOLLAND KENNEMERLAND e.o. Bloemendaal Houten loods in dorpskern, Dirk Bakkerlaan, gemeentelijk monument. Sloopdreiging. Overleg gevoerd met gebruiker en alle correspondentie doorgenomen. Zienswijze aan Col lege van BEtW gezonden. Resultaat: er komt toch een nieuw gebouw zij het in historiserende vorm met herinneringen aan de bestaande loods. Haarlem Masterplan Spoorzone, Gouden bocht, VVV kantoor, bestemmingsplan. Volgen van de ontwikkelingen overleg met projectgroep. Provinciehuis. Tegenhouden sloop Zwiersvleugel volgen van de verbouwing. Vergierdeweg 452 Boerderij Noord Akendam. Status rijksmonument aangevraagd. Met succes aangedrongen bij eige naar Recreatieschap op behoud. Voormalige Pastorie, Rijks straatweg 361. Beschermde status aangevraagd. Herziening monumentenlijst. Aandringen bij Gemeentebestuur op herziening en aanvulling. Heemstede Rijksmonument de Hartekamp, flats en woningbouw op landgoed. Zienswijze bij Gemeente bestuur, Overleg wethouder, volgen proce dure. AMSTERDAM DIEMEN NEDERHORST School, Crayenestersingel 37. Zienswijze bij Gemeentebestuur, ondersteuning stichting, volgen procedure. Zandvoort Oude postkantoor, Poststraat 11. Overleg en ondersteuning met bewondersvereniging, tegenhouden sloop, aanvraag status gemeentelijk monument. Watertoren, gemeentelijk monu ment Plannen voor afbraak bestrijden mede ondertekenen van emailactie. GEBIEDSGERICHTE PROJECTEN Haarlem Scheepmakers kwartier. Overleg met projectgroep Gemeente en inspraakgroep Vijn over bestemmingsplan. Spaarne Buiten. Overleg met Gemeente bestuur over bebouwingshoogte en steden bouwkundige kwaliteit. 18 Heemschut Jaarverslag 2008

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2008 | | pagina 18