Gasfabriek te Bedum Drachten: fabrieksflat Directeurswoning te Bedum met op de voorgrond van rechts naar links: Fokke Kornelis, Johan Arends en Henk van der Velde. Beschermingsactiviteiten Diverse gemeenten: Nationaal Landschap Drentse Aa. Brief aan GS met verzoek om uitbreiding van het Nationaal Landschap Drentse Aa. Resultaat: Uitbreiding Landschap Drentse Aa binnen de provincie Groningen aan beide zijden van de Rijksstraatweg tussen Haren en Glimmen. Provinciaal Omgevingsplan (POP) en Provinciale omgevingsverorde ning (POV). Zienswijze op het voorontwerp POP 2009-2013 en het Voorontwerp POV 2009. DIVERSEN Groningen Welstandsnota. Conceptbeleidsnota 'Op weg naar een vereenvoudigde welstand.' Reactie met voorstel voor enkele wijzigingen in de inhoud en tekst van de nota. Beetsterzwaag Notariskoepel. Ondersteuning restauratie, herstel en herbestemming. •Hoofdstraat 116. Actie voor het behoud van pand, waar door verwaarlozing afbraak dreigde. Drachten Verzamelgebouw. Actie voor behoud, restauratie en herbestemming van het voorma lige Verzamelgebouw. Heerenveen Woningen Dekemastraat. Pleidooi voor behoud van een rij aaneengesloten karakteristieke woningen. Hindeloopen Badpaviljoen. Opstarten actie voor restauratie van het karakteristieke badpavil joen onder Hindeloopen, in het kader van 100-jarig bestaan van Heemschut. Gemeente Joure: Broek Plan nieuwe landgoederen. Reactie op plan voor het nieuwe landgoedwonen in Broek bij Joure. In goed overleg met de betreffende projectontwikkelaar konden tal van aanpassingen worden gerealiseerd. Koehool Bunker. Actie voor behoud bunker in zijn hoedanigheid als potentieel oorlogsmonument. Met name is bezwaar gemaakt tegen het ver strekken van een sloopvergunning. Jaarverslag 2008 Heemschut 11

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2008 | | pagina 11