Jaaroverzicht publieksevenementen 2007 Erfgoedexcursie Amsterdam Zondag 14 januari en zondag 25 februari* Bezoek Lloyd Hotel en architeetuurwandeling Oostelijke Handelskade Thema: herbestemming 25 februari: organisatie i.s.m. tijdschrift Geschiedenis Erfgoedexcursie 's Hertogenbosch/Ravenstein vrijdag 20 april - Bezoek tentoonstelling 'Molens', Noordbra bants Museum - Bezoek Vestingstad Ravenstein: begeleide stadwandeling en bezoek stellingmolen 'De Nijverheid' Thema: het Jaar van de Molen 2007 Middagprogramma Algemene Vergadering van Leden, Amsterdam zaterdag 12 mei 'Terug naar het IJ' Boottocht IJ-oevers Amsterdam Thema: stadsontwikkeling Hassailt Hasselt vrijdag 27 juli Bezoek aan het nautisch evenement 'Hassailt' - Vaartocht met gids over het Zwarte Water, langs Zwartsluis en Genemuiden - Begeleide stadswandeling Hasselt Organisatie in samenwerking met de Lande lijke Vereniging tot Behoud van het Historisch Bedrijfsvaartuig, de gemeente Hasselt en de Stichting Hassailt Thema: varend erfgoed Erfgoedlezing Den Haag woensdag 7 november en donderdag 8 november Haags Historisch Museum Lezing: 'De canon van de Nederlandse geschie denis' Thema: Nederlandse geschiedenis Erfgoedexcursie Amsterdam zaterdag 17 november en zaterdag 24 november 'Van een gesloten Bank naar een open Archief' Bezoek en rondleiding door het gebouw van Foto links Amsterdam, Oostelijke Handelskade Foto midden en rechts Bezoek aan het nautisch evenement 'Hassailt' architect K.P.C. de Bazel aan de Vijzelstraat, voormalig hoofdkantoor ABN/AMRO, thans stadsarchief Amsterdam. Thema: hergebruik Erfgoedexcursie Middelburg zaterdag 8 december 'Een nieuwe herfst, een nieuw geluid' Bezoek aan de Zeeuwse Concertzaal, het Zeeuws Museum en het Stadhuis van Middelburg. De Concertzaal en het Zeeuws Museum zijn respectievelijk in 2007 en 2006 heropend na verbouwing. Thema: restauratie en renovatie Naast bovengenoemde landelijk georganiseerde publieksevenementen werden door de provinciale commissies de volgende excursies georganiseerd: 25 mei 2 juni 9 juni 25 augustus 30 augustus 6 oktober 5 september 15 september provinciale commissie Zuid-Holland provinciale commissie Gelderland provinciale commissie Friesland provinciale commissie Limburg provinciale commissie Amsterdam provinciale commissie Drenthe provinciale commissie Groningen provinciale commissie Flevoland Bollenschuren, bollenstreek rond Lisse Achterhoek: Aalten, Winterswijk en diverse Scholtenboerderijen Molenexeursie Stein: monumenten in een veranderd landschap Wandeling binnenstad, thema: religieus erfgoed Wandeling oude stadshart Assen, bezoek Drents Museum en landgoed Overeingel Oldambt Contrasten tussen het oude en het nieuwe land, het vernattingsprojeet van het Flevolandsehap op Schokland Jaarverslag 2007 Heemschut 19

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2007 | | pagina 19