Zeeland Kantoor Calicot-weverij Zierikzee gered Speciale beleidsaandacht: Scheepswerfgebied Vlissingen Zierikzee. Heemschut-Zeeland heeft de sloop van het kantoor van de voormalige calieotwe- verij aan het Kerkhof kunnen voorkomen. De weverij is in 1840 gesticht door de gebroeders G. en H. Salomonson uit Nijverdal. Voordat het oude herenhuis in gebruik genomen kon worden moest het grondig worden verbouwd om de zware weefgetouwen te kunnen dragen. Afbraak huis Gotzen (wederopbouw) op het KSG terrein in Vlissingen. De Calicot-weverij aan het Kerkhof in Zierikzee Het is de laatste overgebleven calicot (afgeleid van Calcutta) weverij in Zuid-West Nederland. Het pand bevat onder andere een fraaie Lode- wijk XV deur in de achtergevel, afkomstig uit een voormalig gasthuis. Daarnaast is door de monumentencommissie van Sehouwen-Duive- land de kapconstructie als bijzonder aangemerkt. Dit betekent dat niet alleen de voorgevel, maar mogelijk het gehele casco behouden zal blijven. Er bestaat nog wel onenigheid over de omvang van het te restaureren gedeelte. De monumen- teneommissie heeft een rapport opgemaakt waarin de aanwezige waarden van het pand staan vermeld. De monumenteneommissie wil een totale restauratie, terwijl de woningbouw vereniging alleen bereid is de voorgevel en kap te behouden. In beide gevallen is het doel dat wij hadden gesteld, het voorkomen van totale sloop, bereikt. Beschermingsactiviteiten Groede kerk, restauratie Hulst voormalige zoutziederij, herbestemming Middelburg verkoop voetgan gersbrug aan spoormuseum Goes Middelburg Veere weg van Middelburg naar Koudekerke voor snelverkeer, herinrichting Sint Maartensdijk monumentale wandschildering P. Alma en raam L. Hom in Markiezaatscollege, herplaatsing in nieuwbouw Sint Annaland agrarische karakteristiek, bezwaar tegen verandering bestemming Sluis La Pommerai 'het Hoompje', restauratie nieuwbouw Terneuzen Koewacht, restanten vlasindustrie Bruggemans, gedeel telijke sloop en herbestemming Veere centrum, herinrichting Yerseke oesterputten, gedeeltelijk herstel en nieuwe bestemming 16 Heemschut Jaarverslag 2007

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2007 | | pagina 16