Het dagelijkse werk 'Beschermen wat waardevol is en aandacht voor ons erfgoed' Kaderdag 2006: discussie over visie Heemschut Onder de titel 'Heemschut op weg naar de 100. Over kansen en risico's voor onze vereniging' vond op 12 november 2006 voor de actieve leden van de vereniging (het kader) een bijeen komst plaats in De Observant te Amersfoort. Algemeen directeur ad interim Karei Loeff gaf door middel van een powerpointpresentatie een overzicht van de veranderingen in het erfgoedveld en de zoektocht naar een nieuwe koers voor Heemschut. Tijdens de kadermiddag bleek dat op instemming kon worden gerekend met de nieuwe koers, die onder meer gebaseerd is op samenwerking met verwante organisaties. Lambert de Visser, voorzitter van het col lege van technisch adviseurs, verzorgde een bijdrage over de samenwerking van Heemschut met de RACM en de gemeenten. Na de pauze discussieerden de ruim veertig aanwezigen onder leiding van de vaste staf van Heemschut over drie deelthema's: de publieks activiteiten, de PR-instrumenten (website en tijdschrift) en het beschermingswerk, waarbij aandacht was voor de verbreding naar land schapsgezichten. HEEMSCHUT IS EEN VERENIGING MET LEDEN. Op 31 december 2006 waren dat er 7669. Van deze leden zetten 180 zich actief in voor de vereniging. Deze vrijwilligers vormen het hart van Heemschut. Zij signaleren, bespreken en beoordelen dreigende aantastingen in ons landschap, aan waardevolle gebouwen en beschermde monumenten. De actieve leden zijn georganiseerd in dertien provinciale commissies (alle provincies en de stad Amsterdam). Deze commissies hebben ieder hun eigen verantwoordelijkheid als het gaat om de beoordeling van meldingen. Ze ondernemen zo nodig zelf actie, van het spreken met eigenaren en bestuurders tot het aanvragen van de status van beschermd monument. Een aantal leden van de provinciale commissies is vertegenwoordigd in het algemeen bestuur van Heemschut. Samen met het dagelijks bestuur en de directie wordt de koers van Heemschut uitgezet, die door de Alge mene Vergadering van Leden wordt vastgesteld. In 2006 zijn de werkwijze en de taken van de verschillende verenigingsonderdelen opnieuw bezien. Er is gekeken naar de rol van het dagelijks en algemeen bestuur en naar de doelen van onze vereniging. In november presenteerde de algemeen directeur ad interim de visie hierover aan de actieve leden tijdens de zogenaamde Kaderdag. Het Landelijk Bureau van Heemschut onderging in 2006 een personeels- wijziging: in april nam algemeen directeur Henk Jan Derksen afscheid van de vereniging. Hij werd in mei opgevolgd door Karei Loeff, die de diree- teurstaken ad interim vervult. De medewerkers op het bureau hebben met enthousiasme hun schouders gezet onder de daardoor ontstane extra taken. Er is met inzet en ambitie gewerkt aan de organisatie van excursies, de restyling van het tijdschrift en het deskundig regisseren van het beschermingswerk van de provinciale commissies met als uitgangs punt het vigerende beleidsplan. Naast de interne organisatie speelde de verkenning van de mogelijke aansluiting van Heemschut bij andere verenigingen het afgelopen jaar een belangrijke rol. Door middel van gesprekken met erfgoedcollega's werden de mogelijkheden om samen te werken geïnventariseerd. In deze fase van herbezinning op het beleid heeft Heemschut alle deuren voor mogelijke partners opengezet. Karei Loeff (rechts) werd in 2006 aangesteld als algemeen directeur ad interim. Eind 2006 trad hij op als deskundige in het AVRO programma Bankgiroloterij Restauratie. 4 Heemschut Jaarverslag 2006

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2006 | | pagina 4