Voorwoord En verder m m 4 Het dagelijkse werk 5 Bescherming M 6 Beschermingswerk in de praktijk 18 Publieksevenementen 20 Tijdschrift 21 Rekening van baten en lasten 2006 22 Organisatie Een tussenperiode met een nieuw gezicht Colofon wW8Bf"iBfcaiMË! tJB Voor u ligt het vernieuwde jaarverslag van Heemschut. In 2006 hebben we pas op de plaats gemaakt om ons te bezinnen op de visie en koers voor de komende jaren. Meer dan ooit is het monumentenveld in beweging. Het Nationaal Contact Monumenten ging eind 2006 op in Erfgoed Nederland en de Rijksover heid fuseerde in november de Rijksdienst voor de Monumentenzorg met de Rijksdienst voor Oudheidkundig Bodemonderzoek tot de RACM: de Rijksdienst voor Archeologie, Cultuurland schap en Monumenten. Van deze nieuwe dienst kregen we het bericht dat onze jarenlange subsidierelatie in 2008 zal worden beëindigd. Dat betekent de zeilen bijzetten, maar nodigt ook uit tot nieuwe, creatieve oplossingen. Jaarverslag 2006 Bond Heemschut Vereniging tot bescherming van cultuur monumenten in Nederland. Opgericht in 1911. Beschermvrouwe H.M. Koningin Beatrix. Redactie Karei Loeff, Ellen Wilbrink Fotografie Foto's Britannia rond 1960: Prentbriefkaart collectie Gemeentearchief VI issingen Overige foto's Britannia: Willem Heijbroek Foto Harm Bruins Slot: Hans Willink Foto BGL Restauratie: Endemol Nederland AVRO Foto Groningen, Drentse Aa: Paul Paris Foto Groningen, Blauwe Dorp: Pieter Wiggers Foto's Leeuwarden: Marieke van Zanten, Gemeente Leeuwarden Foto Drenthe: Casper Ie Gras Foto Overijssel: Marcel Overbeek Foto Noord-Holland: montage door E. Haverkorn, schetsontwerp van architect Mateo Foto Noord-Brabant: Leo Dubbelaar Foto Limburg: Ad Bokhorst Foto Lloyd Hotel: Rob 't Hart Foto Zonnestraal: Henk Snaterse Overige foto's: Karei Loeff, Gea Sehilte, Ellen Wilbrink Foto omslag voorzijde: Hotel Britannia in Vlissingen rond 1960 en anno 2006 Copyright Bond Heemschut Niets uit deze uitgave mag op enigerlei wijze worden overgenomen zonder toestemming van de redactie. Vormgeving De Letterman, Amsterdam Druk Deltahage, Den Haag Als betrekkelijke 'nieuweling' in de wereld van het cultureel erfgoed vind ik het belangrijk dat Heemschut alle mogelijkheden verkent om slagvaardiger te kunnen werken aan de toekomst. Heemschut is een vereniging met een lange historie en traditie. Als 'erfgoedbe wakers' houden we daarvan, maar je moet er voor waken dat historie en traditie geen ballast worden. Aanpassingen om te kunnen dooront wikkelen zijn van wezenlijk belang. Dat is de gedachtegang die we in 2006 hebben ingezet. Met een nieuwe algemeen directeur ad interim hebben we gezocht naar de mogelijkheden om te vernieuwen. In 2007 wordt deze koers aan de leden gepresenteerd. Dit jaarverslag is qua vormgeving en inhoud een voorproefje van het nieuwe elan. Veel van wat Heemschut doet is soms niet zo zichtbaar. Vanuit het particulier initiatief is er in 2006 echter veel gebeurd. Voorbeelden hiervan vindt u op een nieuwe wijze gepresenteerd. Ik wens u met dit jaarverslag dan ook veel kijk- en leesplezier. Harm Bruins Slot, Voorzitter Jaarverslag 2006 Heemschut 3 m Jm. ■Év JBHI

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2006 | | pagina 3