'Door samenwerking bereiken we een brede doelgroep' Speciale beleidsaandacht: Prins Hendrikpark Baarn, Nieuwkoop-Harmeien Beschermingsactiviteiten Amersfoort Kamerik Kamerikse wetering, ex-wagenwerkplaats NS, slaan van schoeiingen en dempen sloopdreiging oevers woonwijk uit de vijftiger jaren, Loenen Breukelen inventarisatieronde Landschaps Ontwikkelings Plan, Bilthoven klankbordgroep natuurgebied de Biltse Duinen, Soesterberg Ballingstraat en verkocht aan projectontwikkelaar omgeving, dreigende aantasting •centrum, reconstructieplan beschermd gezicht Breukelen Utrecht Zocher plantsoen Lucas Kortrijkse molen, verplaatsing bolwerk, bouw ondergrondse molen en aantasting molen parkeergarage biotoop Vianen Stadhuis, grootschalige Grocoterrein, grootschalige nieuwbouw nieuwbouw Wijk bij Duurstede •veenkades, handhaving Nederhof complex, volbouwen oorspronkelijk kadeprofiel en toegangspoort tracé bij kadeversterkingsproject Monumentenbeleid: realisatie van het waterschap gemeentelijk monumentenbeleid De Bilt in samenwerking met burger Centrumplan, diverse sloopplannen platform 'Schil met Pit' ten behoeve van nieuwbouw Woerden bestemmingsplan RIVM terrein, sloop villa buitengebied, meer aandacht voor Varenkamp cultuurhistorische waarden Eemnes Centrumplan, Zeist grootschalige nieuwbouw •Tiendweg, bouw villa in buitengebied Slotlaan, aantasting zichtas Als voorzitter van de provinciale commissie Utrecht en als lid van het algemeen en dage lijks bestuur is Kees Verhaar goed ingevoerd in het werk van Heemschut. Hij vindt dat de belangenorganisatie voor de bescherming van cultuurmonumenten meer naar buiten moet treden. Soms ketst dat af op extra geld, maar niet altijd. Dat bewees de provinciale com missie Utrecht met haar deelname aan GM2, het erfgoedblad van Utrecht. GM2 is een uit gave van het Erfgoedhuis Utrecht, het Utrechts Archief, de provinciale commissie Utrecht van Heemschut en de secties Cultuurhistorie en Monumenten van de gemeente Utrecht. Kees Verhaar: 'Wij vinden het belangrijk dat ons vrij willigerswerk breder aandacht krijgt dan alleen bij de leden van de Bond Heemschut. Daarom hebben we ons aangesloten bij dit initiatief.' 'Vier keer per jaar besteden we in de rubriek Heemschut Aktief aandacht aan ruimtelijke ontwikkelingen en bedreigd cultuurhistorisch erfgoed in de provincie Utrecht. Er kunnen velerlei steekhoudende redenen zijn waarom er in een bepaalde omgeving bijgebouwd of juist afgebroken moet worden', aldus Kees Verhaar. 'Wij willen laten zien datje goed moet nadenken over de waarden die daarmee verloren kunnen gaan, of wat er mee gewonnen wordt als je het nét iets anders aanpakt.' Heemschut is een pro-aetieve vereniging, die wil meedenken over goede oplossingen. Voor beelden van aandacht in GM2 zijn de aandacht voor de aantasting Nederhof Poort in Wijk bij Duurstede door nieuwbouw, de aanvraag voor een monumentenstatus van de Biltse Duinen (samen met het IVN). Kees Verhaar: 'We merken dat de aandacht voor de eigen omgeving groot is. Mensen doet het echt wat als je opkomt voor de waarden in hun omgeving. Met GM2 laten we zien dat aandacht helpt, en dat samenwerking essentieel is om zaken op de bestuurlijke agenda te plaatsen.' In samenwerking met het plaatselijk particulier initiatief SIESTA strijdt Heemschut voor behoud van de Amersfoortse Wagenwerkplaats. Jaarverslag 2006 Heemschut 15

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2006 | | pagina 15