f drs. W. Wolters om terug te treden als lid van het dagelijks bestuur. De heer Wolters werd hartelijk bedankt voor zijn inzet gedurende de afgelopen jaren. De heer Wolters blijft wel lid van het algemeen bestuur. Contributie De contributiebedragen blijven in 2006 gelijk aan 2004 en 2005. De voorzitter kondigde een trendmatige verhoging van de contributie bedragen voor 2007 aan. Inhoudelijk deel Tijdens het inhoudelijk deel van de vergadering kwamen de volgende onderwerpen aan de orde: Ton Kootpenning Drs. J.J. Bollebakker, oud-lid van het algemeen bestuur, oud-voorzitter van de provinciale commis sie Zuid-Holland en oud-lid van de Redactieraad, werd als dank voor zijn jarenlange inzet voor de vereniging onderscheiden met de Ton Kootpenning. De heer Bollebakker ontving de onderscheiding uit handen van de voorzitter de heer Bruins Slot, die een uitgebreid woord van dank tot hem richtte. Hij stond ondermeer stil bij het feit dat Kasteel Nederhemert, dat deel uitmaakte van het mid dagprogramma, mede dankzij de inzet van de heer Bollebakker van de ondergang is gered. Lezing prof. dr. ir. C.L. Temminck Groll In zijn gastrede 'Stad en land in de Bommeler- waard, als voorbeeld van Belvedere' sprak prof. dr. ir. C.L. Temminck Groll over de rol van de cultuurhistorische waarden van de Bommelerwaard in het toekomstig ruimtelijk beleid volgens de Belvedere-nota. De heer Temminck Groll stond ook stil bij het Jaar van het Kasteel en stipte daarbij kort de geschiedenis van de verschillende kastelen langs de Maas aan, waaronder Kasteel Nederhemert. Middagprogramma Tijdens het middagprogramma van de Algemene Vergadering van Leden is een bezoek gebracht aan het recent gerestaureerde Kasteel Nederhemert. Een verslag van het middagprogramma is opgeno men in het hoofdstuk over de landelijke publieks evenementen. 1.3 Kaderdag Heemschut organiseerde op zaterdag 11 november voor het tweede achtereenvolgende jaar voor haar actieve leden een kaderdag. De dag vond plaats in de Observant te Amersfoort en stond in het teken van het doordenken en operationeel maken van het nieuwe beleidsplan. De belangrijkste aandachts punten daarbij waren Belvedere en de proactieve Inbreng door middel van beleidsinhoudelijke en strategische verdieping. Na een inleiding door de voorzitter de heer Bruins Slot startte het ochtend programma, dat bestond uit twee lezingen. De heer prof. dr. N. Nelissen ontvouwde tijdens de lezing 'Belvedere: uit het zicht is uit het hart?' zijn visie op de beleidsspeerpunten van Heemschut. Aanslui tend sprak de heer drs. F. Strolenberg (Projectleider Belvedere) over Belvedere, ruimtelijke ontwikke ling en cultuurhistorie en de rol van Heemschut daarin. Na de lezingen was er gelegenheid om met elkaar van gedachten te wisselen en vond discussie plaats in kleine groepen. De resultaten van de discussie werden door de gespreksleiders gepresenteerd. De 6 Prof. dr. ir. C.L. Temminck Groll verzorgde een lezing tijdens de Algemene Vergadering van Leden op 21 mei 2005 te Zaltbommel

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2005 | | pagina 8