9. WEBSITE Vergaderingen http://www.heemschut.nl Samenstelling van de websiteredactie (per 31 december 2005) ir. M. (Menno) Tillema, voorzitter drs. H.C. (Bert) Franssen, techniek ing. A.J. (Ad) Bokhorst H.J. (Henk Jan) Derksen mw. drs. M.J. (Marion) Kuipers-Verbuijs mw. ir. S.A. (Annette) Lieth mw. A. (Agnes) Mars M. (Marco) Meilink Mutaties Een oproep op de site en in het tijdschrift voor uitbreiding van de websiteredactie heeft een goed team opgeleverd, waarin de verschillende specialis men (techniek, vormgeving en praktijkgerichtheid) zijn vertegenwoordigd. wel de artikelen niet via de website bekeken kunnen worden, is het een handig systeem om artikelen te traceren. Sinds kort worden er ook zogenaamde 'polls' op de website geplaatst, waarbij lezers kunnen reageren op een stelling. Deze polls worden aangekondigd in het tijdschrift, waardoor er sprake is van interactie tussen de website en het tijdschrift. Tenslotte zijn er zes elektronische nieuwsbrieven met informa tie over actuele kwesties en wetenswaardigheden uit het tijdschrift verzonden aan personen die zich daarop hebben geabonneerd. De redactie kwam in 2005 vijf keer bijeen. De besprekingen gingen hoofdzakelijk over de aan schaf van het nieuwe content management systeem (CMS), waartoe na grondige analyse was besloten. De website moet dankzij het nieuwe systeem beter vindbaar en overzichtelijker worden, zodat de bezoeker meer inzicht krijgt in de rol van Heem schut binnen monumentenland. Tijdens de vergaderingen werd veel aandacht besteed aan de provinciale websites. Door het nieuwe systeem kan de provinciale webbeheerder makkelijker en meer aandacht aan de regionale beschermingszaken besteden. Ook de clustering met bijvoorbeeld historische verenigingen kan beter ontwikkeld worden. Gegevens website In 2005 zijn circa 42.000 unieke bezoekers gere gistreerd, die de site in totaal 53.000 maal hebben bezocht. Via het Meldpunt Bedreigd Erfgoed op de website, de '1-1-2 voor de Monumentenzorg', zijn het afgelopen jaar in totaal 110 meldingen bin nengekomen. Via de website zijn 47 personen lid geworden van Heemschut. Ook van de Heemschut Index On Line wordt steeds meer gebruik gemaakt. Inmiddels zijn dertien jaar gangen van Heemschut via de index ontsloten. Hoe- 45

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2005 | | pagina 47