8. TIJDSCHRIFT HEEMSCHUT Samenstelling van de redactie (per 31 december 2005) P.G. (Piet) Arp, eindredacteur dr. Ph.M. (Flip) Bosscher, redacteur J.D. (Jan Derk) Gerritsenredacteur mw. ir. S.A. (Annette) Lieth, redacteur mw. drs. B.W. (Brigitte) Linskens, redacteur Het tijdschrift in 2005 Tot 1 mei 2005 was drs. H.C. Franssen in dienst als eindredacteur ad interim, een functie die hij in 2003 ook al vervulde. Op 1 mei trad PG. Arp aan als nieuwe eindredacteur. Intussen was de gewenste versterking van de redactie gerealiseerd met de komst van de nieuwe redactieleden S.A. Lieth en B.W. Linskens. J.D. Gerritsen, redacteur sinds vele jaren, gaf in september aan dat hij in het voorjaar van 2006 zijn redacteurschap zal neerleggen. Restyling De restyling van het tijdschrift werd in het najaar actief opgepakt. Vier vormgevers/ ontwerpers maakten een nieuwe opzet voor het uiterlijk van het blad. In december viel de keuze op het ontwerp van De Letterman. Het tweede nummer van Heemschut, april 2006, wordt het eerste met het nieuwe uiter lijk. Thema's Het Jaar van het Kasteel was voor de redactie aan leiding in elk nummer op enigerlei wijze aandacht te schenken aan kastelen. Het aprilnummer was een kastelenspecial, met onder andere speciale aan dacht voor Kasteel Nederhemert. Dit kasteel werd uiteindelijk ruim een halve eeuw na brand geres taureerd, nadat drs. J.J. Bollebakker enkele jaren geleden in het tijdschrift aandacht had geschonken aan de deplorabele staat waarin het monument verkeerde. In augustus werd naar aanleiding van het thema van de open monumentendagen het religieus erfgoed breed belicht. Er volgde een driedelige serie Kerkenpad in het tijdschrift. Het december nummer stond in het teken van de MIP-gebieden en besteedde speciale aandacht aan de financiering van het monumentenonderhoud. 44

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2005 | | pagina 46