NOORD-BRABANT Adres secretariaat: Bossestraat 18 5374 HT Schaijk e-mail bootl8@planet.nl Samenstelling van de provinciale commissie (per 31 december 2005) ing. L. de Visser, voorzitter mr. P.P.W. Eijssen, vice-voorzitter ir. H.N.G.M. Boot, secretaris H.JJ. Oome, technisch adviseur B.M.J. Tonies, technisch adviseur ing. G.B.F. van der Vliet, technisch adviseur J.H. Keunen, PR-adviseur J. Beekmans W.F. Jansen wzn. dr. A.J.C. van Feeuwen ing. H.J.P. van de Weem ir. J.W.G. Witmer mw. M. Huberts-Voorhagen ing. F.Th. van Gessel Mutaties In de vergadering van 6 april 2005 is afscheid geno men van een trouw en bijzonder gewaardeerd lid van onze commissie, de heer Th. Linders uit Grave. Overeenkomstig het rooster is hij afgetreden in januari, mede vanwege tijdgebrek heeft hij zich niet meer herkiesbaar gesteld. In dezelfde vergadering maakte de heer R. van der Heijde (vertegenwoordiger van de provincie Noord- Brabant en tijdelijk als zodanig plaatsvervanger van de heer A.J.C. van Leeuwen) bekend dat hij, vanwege een besluit vanuit het management van de provincie, niet langer aan de vergaderingen zal deelnemen. Hij voegde er aan toe, dat hij na het verlaten van de provinciale dienst eind 2005, graag als lid van de commissie wil toetreden. Vergaderingen In 2005 vergaderde de commissie zesmaal: op 26 januari, 6 april, 25 mei, 13 juli, 28 september en 9 november. Ook dit jaar zijn er, buiten de reguliere vergaderingen die werden gehouden in het provinciehuis te 's-Hertogenbosch, twee vergaderingen gehouden in een van de Bra bantse gemeenten. De vergadering van 6 april werd gehouden in het gemeentehuis van de gemeente Aalburg en de vergadering van 28 september werd gehouden in het gemeentehuis van 's-Hertogen bosch. Deze gang van zaken blijkt nuttig te zijn, zodat we op deze wijze zeker zullen doorgaan. Beschermingsactiviteiten In het kader van het beleidsplan schenkt de com missie Noord-Brabant speciale aandacht aan het Belvederegebied 'De Langstraat'. Een selectie van de beschermingsgevallen: Ravenstein^ Bebouwing 'Bovenste Hoornwerk' (gem. Oss). Door het gemeentebestuur van Oss is een nieuw dorpsplan ontwikkeld waarin onder andere het beschermd stadsgezicht 'Ravenstein' is opgenomen. Een van de voornemens is het projecteren van het gemeenschapshuis op het Bovenste Hoornwerk. Gezien de grote cultuurhistorische waarde van dit gebied is Heemschut van mening dat gezocht moet worden naar een andere situatie voor dit gebouw. In de omgeving zijn daarvoor goede alternatieven. 's-Hertogenbosch Renovatie vestingwerken Zuiderpark In het kader van de herstelplannen van de vesting werken worden ter hoogte van het Zuiderpark de bestaande tennisbanen verplaatst. Hierdoor wordt het uitzicht op een gedeelte van de stadswal ontno men. Dit heeft een negatief effect op de cultuurhis torische waarden. Het schootsveld komt hierdoor in het gedrang. De commissie is tegen de verplaatsing van de tennisbanen en stelt voor om deze elders in de stad te situeren. Ook is in het plan een ondergrondse parkeergarage gepland, die onder de nog aan te leggen stadsgracht moet komen. Deze plannen zijn door de gemeen teraad in 2005 vastgesteld. Hiervoor is echter wel een goedgekeurd bestemmingsplan nodig. In het kader van de milieuwetgeving en de nieuwe ont wikkelingen van 'fijne stofdeeltjes' is het totale bestemmingsplan door de provincie Noord-Brabant afgewezen. Herinrichting Grote Markt en Pensmarkt De Grote Markt en de Pensmarkt zijn toe aan een grondige herinrichting. Dergelijke historische loca ties vragen om een zorgvuldige aanpak. Zo zal de bestrating in zijn geheel worden aangepakt en komt om het plein een loopstrook van kleine natuursteen keien met een vlak oppervlak. Het marktveld zelf wordt geplaveid met grotere natuursteen keien met een ruw oppervlak. Op de scheiding van deze gebieden wordt een forse, afgeschuinde, hardstenen band geplaatst. Hierdoor komt de huidige rijstrook 40

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2005 | | pagina 42