ZUID-HOLLAND Adres secretariaat: P.J. Blokstraat 4 2313 ET Leiden e-mail r.onel@wolmail.nl Samenstelling van de provinciale commissie (per 31 december 2005) mr. J.C. van Oordtvoorzitter prof. dr. J. Pool, vice-voorzitter ir. R.K. Onel, secretaris L.W. Dubbelaar, secretaris objecten mw. Th.L. Keijzer, penningmeester A.C. Bitter, technisch adviseur G.K. Vos, technisch adviseur E.F. van der Dussen, pr-adviseur mw. R J. Cevaal Mutaties De heer V.J.J.A. Gijsbers heeft in 2005 het lidmaatschap van de commissie beëindigd. Onder leiding van waarnemend voorzitter C.J.D. Waal is begin 2005 de samenstelling van de provinciale commissie grotendeels vernieuwd. In juni 2005 heeft het bestuur een nieuwe voorzit ter, vice-voorzitter, secretaris, secretaris objecten, penningmeester en een algemeen commissielid benoemd. Vergaderingen Op 16 maart 2005 is een kennismakingsbijeen komst georganiseerd voor de personen die hadden gereageerd op de oproep voor nieuwe commissie leden. De commissie heeft daarna nog zes plenaire vergaderingen in 2005 gehouden. BeschermlngsactSvItelten NaaldwijkDe Viietwoning Een kroon op het werk van voorgaande jaren was de toekenning tot rijksmonument van de min of meer door Heemschut ontdekte boerderij De Viietwoning in Naaldwijk. De boerderij met kenmerken uit de 16de eeuw moet dringend gerestaureerd worden, maar er is nog geen zicht op financiering. WarmondAantasting identiteit Dorpsstraat Veel energie is gestoken in de procedures tot aan passing van grootschalige nieuwbouw aan de kop van de Dorpsstraat in Warmond. Omdat het een principezaak betrof is ook een bodemprocedure gevoerd, die helaas is verloren. Capelle aan den IJssel, Boerderij 's-Gravenweg 325 In september 2005 is weer aandacht gevraagd voor de technische toestand van dit rijksmonu ment. Enkele jaren geleden was hier al eerder op geattendeerd. Na onderzoek is vastgesteld dat de technische kwaliteit nog steeds redelijk is en geen reëel gevaar voor instorting bestaat. Wel dient het nodige onderhoud te worden verricht om de al jaren durende achteruitgang te stoppen. Inmiddels is de eigenaar van het pand overleden en wordt gezocht naar een nieuwe bestemming. De provinciale com missie is gevraagd daar een bijdrage in te leveren. Overleg hierover wordt nog gevoerd. DordrechtWoonhuizen Vrieseweg 78/80 In oktober 2005 is aandacht gevraagd voor de dreigende sloop van het woonhuis Vrieseweg 80. De panden Vrieseweg 78, 80 en 82 vormen een architectonisch ensemble dat is ontworpen door de architecten J.N. Reus en H.A. Reus. Het pand aan de Vrieseweg 82 is enkele jaren geleden door Heemschut gered van de sloop en inmiddels op de gemeentelijke monumentenlijst geplaatst. De panden aan de Vrieseweg 78 en 80 zijn daar niet bij betrokken. De eigenaar/bewoner van Vrieseweg 82 heeft inmiddels voor de woning aan de Vrieseweg 80 een sloopvergunning aangevraagd en verkre gen. Daartegen konden geen stappen meer worden ondernomen. Heemschut heeft de eigenaar dringend verzocht van de sloop af te zien. Om een dergelijke ontwikkeling met het pand Vrieseweg 78 te voorko men, is bij de gemeente een verzoek ingediend dit woonhuis op de gemeentelijke monumentenlijst te plaatsen. Behalve genoemde gevallen zijn in de loop van 2005 acht meldingen over bedreigingen van erfgoed ontvangen. Deze meldingen zijn in behandeling genomen. Indien noodzakelijk worden de nodige beschermingsactiviteiten ontwikkeld. Public Relations Door de overgangssituatie naar een grotendeels nieuwe commissie waren er naast intern overleg weinig externe 'relations'. Door een nieuwe opzet van de commissie, waarin de leden regio's onder hun hoede hebben, is een aanzet gegeven voor een nieuw netwerk binnen de provincie. Provinciaal Publieksevenement In 2005 zijn in de provincie Zuid-Holland geen publieksevenementen georganiseerd. 35

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2005 | | pagina 37