AMSTERDAM Adres secretariaat: Langs water 769 1069 EG Amsterdam e-mail kmw9911 @cs.com pdp0504 yahoo.co.uk Samenstelling van de provinciale commissie (per 31 december 2005) ing. L.J. Eelman, voorzitter ir. P. Lankamp, vice-voorzitter, technisch adviseur drs. M.J. Kuipers-Verbuijs, secretarispenning meester, lid websiteredactie mr. E.S. Hoogendijk, technisch adviseur RO tot 1 juli) mw. G.L. Oen, PR-adviseur drs. D. Mulder drs. J. Kamerling Niet tot de commissie behorend maar direct betrok ken: mr. E. Dienaar, buitengewoon adviseur Mutaties De Commissie Amsterdam heeft één technisch adviseur moeten inleveren. Tot de opheffing op 1 juli 2005 bekleedde de heer Hoogendijk de functie van technisch adviseur ruimtelijke ordening. Daarnaast bleef hij als lid de commissie vertegen woordigen in het algemeen bestuur. De commissieleden Hoogendijk en Mulder zijn in 2005 herbenoemd tot lid van de commissie voor de komende vier jaar. Vergaderingen De commissie is zeven keer bijeengeweest, op 27 januari, 14 april, 2 juni, 28 juli, 1 september, 13 oktober en 24 november. Voorafgaand aan de vergadering van 14 april werd een bezoek gebracht aan de Begraafplaats 't Huis te Vraag aan de Rijnsburgstraat te Amsterdam West. De begraafplaats is gesloten voor nieuwe begra vingen, maar wordt onderhouden als plaats van memorie. Niet het terrein zelf maar de kwetsbare omgeving - nu nog gekenmerkt door openheid en stilte - dreigt te worden aangetast door bebouwing van het aangelegen Spijtellaantje en de oprukkende nieuwbouw aan de rand van het Amsterdamse Bos. Voor de vergadering op 2 juni is een begin gemaakt met het opstellen van een lijst 'verwaarloosde monumenten'. Beschermingsactiviteiten De commissie heeft aandacht besteed aan: Aantasting beschermd stads- of dorpsgezicht - De commissie is begonnen met een 'Heem- schouw9: het opsporen van verwaarloosde monumenten binnen het beschermde stadsge zicht van Amsterdam. - De Commissie waardeert het plan tot herbouw van de Haringpakkerstoren, maar het initiatief wordt niet actief ondersteund. - De uitbreiding van de Stadschouwburg met een toneeltoren leek een bedreiging te gaan vormen voor het beschermde stadsgezicht. De toneelto ren, hoewel hoger dan in het bestemmingsplan is aangegeven, valt echter voor het grootste gedeelte weg achter bestaande bebouwing. Aantasting monumenten - De ABN-Amrobank op het Rembrandtplein krijgt een nieuwe bestemming. Volgens Heemschut het moment om de jongere en lelijke opbouw te verwijderen. Bureau Monumenten en Archeolo gie besliste anders: de opbouw is onderdeel van de bouwhistorie en mag niet worden gesloopt. - Het pand aan de Warmoesstraat 85 met 17de eeuwse klokgevel werd wegens leegstand en verwaarlozing aangemeld. 32 Bezoek aan Huis te Vraag op 14 april 2005, grafzerk uit 1925

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2005 | | pagina 34