GELDERLAND Adres secretariaat: Guyotstraat 1 6524 AV Nijmegen e-mail marga.jetten@zonnet.nl Samenstelling van de provinciale commissie (per 31 december 2005) drs. W.W. Wolters, voorzitter A.A.E.M. Gijsbers, vice-voorzitter mw. drs. M. Jetten, secretaris ing. J.G.Chr. Scharten, BNT, penningmeester/tech nisch adviseur RO J.H. Reijnen, technisch adviseur ing. R.J. Veelders, technisch adviseur T. Wiarda, BNA, technisch adviseur mw. drs. M.E. Koning, PR-adviseur ing. S. van Hoorn R. Lureman A. Müller, BNA M. Niemeijer mr. J.C.M. Poelen ir. A.H. Swaagstra Mutaties In de zomer van 2005 nam de heer Hopperus Buma na dertig jaar afscheid van de provinciale commis sie Gelderland. Van 1975 tot 1997 was hij voorzitter van de Gelderse commissie en jarenlang ook lid van het dagelijks en algemeen bestuur. Voor zijn vele verdiensten ontving hij in 1996 de Ton Kootpenning. Nadien bleef hij actief als gewoon lid van de com missie. Zijn kennis omtrent het Gelderse is enorm en voor zijn niet aflatende inzet voor Heemschut Gelderland werd hij in stijl bedankt en uitgezwaaid. Op 25 juni nam de nagenoeg voltallige commis sie afscheid met een bijzondere excursie langs het voormalig 'Geidersche' Cisterciënserinnenklooster Graefenthal bij Goch, Haus Hertefeld te Weeze en Burg Boetzelaer bij Kalkar (D). De eigenaren zijn allen lid van de grensoverschrijdende vereniging 'Culture Castles' en restaureren met onder andere hulp van Euregiogelden hun monumentale bezit. Eind december 2005 liet commissielid Wiarda weten dat hij, helaas door ziekte gedwongen, terug moet treden als technisch adviseur. Hij blijft nog gewoon lid van de commissie en zal vooral in Apeldoorn en omgeving de Heemschutgevallen in de gaten houden. Vergaderingen De provinciale commissie Gelderland vergaderde in 2005 zeven maal plenair, te weten op 24 januari, 10 maart, 28 april, 14 juni, 1 september, 25 oktober en 14 december. De vergaderingen vonden plaats in het gebouw van de hervormde gemeente te Door- werth. Beschermingsactiviteiten (selectie) Apeldoorn Apeldoorns Kanaal Heemschut ondersteunde het initiatief om dit tach tig kilometer lange kanaal - dat volgens de hoog telijnen is aangelegd en een aantal karakteristieke kenmerken heeft - te beschermen en verder tot ontwikkeling te brengen. Arnhem Maycrete woningen De gemeente Arnhem heeft plannen om twee systeemwoningen van na de Tweede Wereldoorlog te verplaatsen naar het Openluchtmuseum. Door de verplaatsing wordt de sloop van een karakteristiek woonwijkje uit de wederopbouwperiode mogelijk gemaakt. Dit was voor Heemschut reden om een zienswijze in te dienen. Borculo Nederlands Hervormde Kerk rijksmonument De wens van het kerkbestuur om het kerkmeubilair - in 1923 na de stormramp geplaatst - te willen behouden werd niet gehonoreerd door de Rijks dienst. Desgevraagd beoordeelde Heemschut dat het eenvoudige kerkmeubilair van goede timmermans kwaliteit was, maar niet perse beschermingswaardig. Druten Tramremise De tramremise, industrieel erfgoed uit 1900, is herbestemd voor woningbouw. Helaas is het object 25 Cisterciënserinnenklooster Graefenthal bij Goch, 25 juni 2005 Tijdens zijn afscheid wordt oud-voorzitter Hopperus Buma toe gesproken door de huidige voorzitter Wolters.

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2005 | | pagina 27