DRENTHE Adres secretariaat: Stationsstraat 11 9401 KV Assen telefoon 0592-356886 e-mail dhoeksema@wanadoo.nl Samenstelling van de provinciale commissie (per 31 december 2005) ir. P.C. Groen, voorzitter mr. D. Hoeksema, secretaris ir. R. Ritz, penningmeester H. Berg, landschapsadviseur ir. M. Mauritz, technisch adviseur ir. G. Tangerman, technisch adviseur drs. E. Le Gras, PR-adviseur mw. G. Amoureus, excursies mw. J. Cock, excursies W.F.R. Feenstra B.J. Hanskamp drs. H. Ladrak mr. H.J. Fanjouw Mutaties De heren Hanskamp en Lanjouw traden de facto toe als lid in januari. De formele benoeming door het algemeen bestuur volgde later in het jaar. Vergaderingen Er werd zes maal plenair vergaderd en eveneens zes keer in subcommissies. Het Drents Plateau stelde wederom het gebouw aan de Stationsstraat 11 in Assen beschikbaar voor de plenaire vergaderingen. De andere vergaderingen vonden plaats bij een commissielid thuis. Beschermingsaetlviteitee Monumentenloket Drenthe In het verslagjaar werd het 'Monumentenloket Drenthe' geopend. Hierin werken twaalf organisa ties, waaronder Monumentenwacht, Landschaps beheer Drenthe, Molenstichting Drenthe, Stichting Oude Drentse Kerken, het Drentse Landschap, het Drents Plateau en Heemschut samen. Zo bieden zij het publiek één enkel adres voor alle vragen op het gebied van monumentenzorg. Concept-cultuurnota 2005-2008 De heren Groen en Berg hebben in januari een gesprek gevoerd met gedeputeerde Schaap over de concept-cultuurnota 2005-2008. Zij hebben gepleit voor het weer aanstellen van een landschapsarchi tect en een cultuurhistoricus. Pro-actief Voorzitter Groen sprak naar aanleiding van de gang van zaken rond de Politietoren in Assen (zie hier onder) met gedeputeerde mevrouw Edelenbosch. Tijdens dit gesprek lichtte de heer Groen de wens van Heemschut om al in het voortraject betrok ken te willen worden bij plannen met aspecten van ruimtelijke ordening toe. Hier kwam een gesprek met mevrouw Haarsma van Ruimtelijke Ordening op 5 september uit voort, met als resultaat de uitno diging om eventuele problemen voortaan bij haar te melden. Helaas zijn geen concrete toezeggingen met betrekking tot de geuite wens gedaan. Assen Waterplan De gemeente Assen gaat een 'Waterplan' opstel len. De heer Berg heeft zich namens de commissie bij de gemeente opgegeven als deelnemer aan de daarvoor op te richten Klankbordgroep. Culturele Hoofdstad De heer Berg vertegenwoordigde Heemschut in de Commissie 'Assen, culturele hoofdstad 2005'. Politietoren Tijdens de bijeenkomst over de bouw van een 60 meter hoge kantoortoren voor de politie (plangebied Kloos terveen Tussengebied I bij Huize Nassau) heeft Heem schut haar standpunt nog eens onderstreept. Volgens de commissie heeft de gemeente geen enkel beleid ten aanzien van hoogbouw, past de politietoren niet in het bestemmingsplan en rammelt de ruimtelijke onderbou wing. Het plan om het bezwaar aan de bestuursrechter voor te leggen is niet uitgevoerd, omdat dan enkel de formele aspecten beoordeeld worden. In plaats daarvan is gekozen voor het aandringen bij gemeenten en pro vincie om Heemschut eerder bij de plannen te betrek ken, met name bij hoogbouw in de stad. Kloosterveen De commissie heeft zich met succes ingespannen voor het behoud van de Oldambtster boerderij in Kloosterveen. Inmiddels is de nieuwe bestemming bekend: er komt een zorgboerderij bestaande uit zeven appartementen voor mensen met een handi cap, een café, een klein theater en voorzieningen voor de aanleghaven vlakbij. Aparte aanduiding Bij de gemeente Assen is schriftelijk gepleit voor een aparte aanduiding op kaarten - bijvoorbeeld 'karakteristiek' - voor typische bebouwing die geen formele bescherming heeft of kan krijgen. De gemeente heeft hieraan al deels gevolg gegeven. 21

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2005 | | pagina 23