a i historische en stedenbouwkundige waarden van de straat. Bij een gesprek met de wethouders Boon en Swiers van de gemeente Scheemda bleek dat de gemeente niets kan doen, omdat er geen gemeen telijke monumentenlijst is. De gemeente verwees Heemschut door naar woningbouwvereniging Acantus. Winschoten Tijdens een bezoek aan wethouder Jansema van Winschoten is gesproken over de invoering van een gemeentelijke monumentenlijst en de plannen voor de herinrichting van de Markt in Winschoten. Public Relations De commissie Groningen was actief bij de volgende gelegenheden: 2 februari: bijwonen presentatie van de haalbaar heidsstudie voor de werf Wolthuis in Hooge- zand-Sappemeer Aanwezig bij het Grote Markt Forum te Gronin gen 11 juni: deelname aan 'Kijk mijn Erf9 op de Boschplaats te Blijham Open Monumentendag, 10 september 2005: Heemschut-informatietafel in de Martinikerk te Groningen 2 november: Korte lezing over de geschiedenis van Akerkstraat 20 in de Groninger Archieven Bijhouden van de website Artikelen en actiestukjes in tijdschrift Heem schut Artikelen en berichten in de pers Heemschut maakte deel uit van het Platform Culturele Organisaties in Groningen Provinciaal publieksevenement Op 29 oktober namen 46 deelnemers deel aan de provinciale excursie. Het gezelschap bezocht per bus de Fraeylemaborg in Slochteren en de Men- kemaborg in Uithuizen. De bezichtiging van de borgen werd voorafgegaan door een korte inleiding en gevolgd door een bezoek aan de kerk van Uithui zen, waar werd gespeeld op het pas gerestaureerde Schnitgerorgel. Tijdens het concert werden de versieringen in de kerk bewonderd, die van de hand waren van de kunstenaar die ook de Menkemaborg heeft verfraaid. Een lid van de actiegroep Uithuizen Zuid verklaarde tijdens de busreis waarom het gebied de Moeshorn, grenzend aan de Menkemaborg, zo bijzonder is dat daar geen industrieterrein mag komen. 18 Bezoek aan de Fraeylemaborg tijdens de provinciale excursie op 29 oktober

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2005 | | pagina 20