Middagprogramma Algemene Vergadering van Leden Zaltbommel, zaterdag 21 mei Na het officiële programma van de Algemene Vergadering van Leden en de lunch in de Grote- of St. Maartenskerk te Zaltbommel vertrokken de deelnemers per touringcar naar Kasteel Nederhe- mert. Er was een speciale route door de Bomme- lerwaard uitgestippeld, waardoor een goed beeld van het Belvederegebied kon worden verkregen. De gidsen in de bussen verzorgden de toelichting op de geschiedenis en de cultuurhistorische waarde van het gebied. De deelnemers werden in Kasteel Nederhemert welkom geheten door de heer dr. J.C. Bierens de Haan, adjunct-directeur van de Stichting Gelder- sche Kastelen en auteur van de publicatie over de restauratie van het kasteel Na een korte inleiding door de heer Bierens de Haan volgde een begeleide rondleiding in groepjes door het recent gerestau reerde kasteel Aansluitend kon een wandeling rond het kasteel gemaakt worden. De afsluitende borrel vond plaats in het Maarten van Rossumhuis, een versterkt huis uit de 16e eeuw waar tegenwoordig een museum is gevestigd. Aantal deelnemers: 210 Muzikaal Monument Clingendael, zaterdag 4 juni Het Landgoed Clingendael is vooral bekend door het Nederlands Instituut voor Internationale Betrek kingen dat in het 166-eeuwse landhuis is gevestigd. Het landgoed en het monumentale huis, in zijn geheel een rijksmonument, werd op 4 juni open gesteld voor Heemschut. Na een inleiding over de geschiedenis van Clingendael door de Haagse gemeentearchivaris de heer drs. M. van Doorn, genoten de deelnemers van een muzikale uitvoering door het duo Eleonore Pameijer (fluit) en Ernestine Stoop (harp). Daarna bezochten de deelnemers op eigen gelegenheid het landgoed en de Japanse tuin, die alleen is opengesteld tijdens de bloeitijd van de azalea's in juni. Aantal deelnemers: 127 15 Uitzicht vanaf het balkon, Radio Kootwijk, 23 april 2005 Het bezoek aan Kasteel Nederhemert tijdens het Middagprogramma van de Algemene Vergadering van Leden op 21 mei 2005

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2005 | | pagina 17