5. PUBLIC RELATIONS Vergaderingen Overzicht PR-adviseurs (per 31 december 2005) drs. P.H. van Gessel, voorzitter H.J. Derksen, plv. voorzitter mw. drs. M.J.A. Vooijs, Groningen jhr. G.G. Witsen Elias, Friesland drs. E. Ie Gras, Drenthe H.J. Nieuwenhuis, Overijssel mw. drs. M.E. Koning, Gelderland drs. M.G. Lemmens, (plv: mw M. de Wit) E.G. Boshuijzen, Flevoland J.D. Gerritsen, Noord-Holland mw. G.L. Oen, Amsterdam E.F. van der Dussen, Zuid-Holland FJ. Goossen, Zeeland J.H. Kennen, Noord-Brabant ing. A.J. Bokhorst, Limburg De PR-adviseurs van de provinciale commissies kwamen in 2005 vijfmaal bijeen in het Korenme tershuis in Amsterdam: op 1 maart, 10 mei, 28 juni, 4 oktober en 1 december. Aan de orde kwa men de PR-activiteiten in de diverse provincies, de website, Open Monumentendag en de landelijke en provinciale publieksevenementen. De PR-advi seurs en de website beheerders (voor zover de PR-adviseurs dat niet zelf zijn) hebben net als ie 2004 en 2005 deelgenomen aan de workshop 'City Desk', het computerprogramma voor het bijwer ken van de website. Coördinator Communicatie De werkzaamheden van de Coördinator Com municatie, Ewout van der Dussen, richtten zich in 2005 op het opstellen van enkele persberichten, de organisatie en verslaglegging van de vergaderingen van de PR-adviseurs en de organisatie van de Heemschutstand op de Restauratiebeurs ('s-Hertogenbosch, mei 2005). Daarnaast is onder steuning verleend aan de introductie van de I-mode wandeling van de provinciale commissie Amster dam: een virtuele wandeling voor de jeugd langs Amsterdamse monumenten. Wethouder G. Frankfurther van stadsdeel Amsterdam Centrum verrichtte hierbij de openingshandeling. Zowel in de PR-commissie als in een ad-hoc commissie is het afgelopen jaar gediscussieerd over het mogelijk inschakelen van een extern bureau voor de public relations van de vereniging, waartoe uiteindelijk niet is besloten. Er is wel een nieuw concept PR- plan opgesteld voor de komende jaren. De discussie daarover liep door in 2006. Ledenbinding en ledenwerving Heemschut streeft ernaar om naast het werven van nieuwe leden bestaande leden langer aan zich te binden. In 2003 is gestart met acties om leden meer voordeel te bieden van het lidmaatschap. De acties worden onder de noemer 'Ledenservice' gepubli ceerd in het tijdschrift. Daarbij wordt getracht aan te sluiten bij het beschermingswerk, de publieks evenementen, artikelen in het tijdschrift en jaar thema's. In 2005 verscheen in elke uitgave van het tijdschrift een aanbieding voor korting bij aanschaf van een publicatie. Daar 2005 tot Jaar van het Kasteel was uitgeroepen, had het merendeel van de publicaties op dat onderwerp betrekking. Daarnaast hebben de volgende acties plaatsgevonden: Het aprilnummer van het tijdschrift had als thema 'Kastelen' en bevatte onder andere een interview met de voorzitter en directeur van de Nederlandse Kastelenstichting. Het tijdschrift is opgestuurd naar alle 1200 donateurs van de Nederlandse Kastelenstichting, met een begelei dende brief en aanmeldkaart. Deze mailing heeft 22 nieuwe leden opgeleverd De ledenfolder van Heemschut is bijgevoegd bij het julinummer van het Museumtijdschrift, met als resultaat 91 nieuwe leden. Het bijvoegen van de folder bij het oktobernummer van het Histo risch Nieuwsblad leverde 14 nieuwe leden op. In het kader van het project 'MlP-gebieden' stond het decembernummer van het tijdschrift in het teken van gemeentelijk beleid. Een bijdrage van het Nationaal Restauratiefonds maakte de extra pagina's, de productie en verzending van de extra nummers aan alle Nederlandse gemeen ten mogelijk. Het decembernummer bevatte een artikel over de geschiedenis van de bedrijfskleding van de regentenfamilie Van Loon. Leden van Heem schut kregen bij een bezoek aan Museum Van Loon na vertoning van het bericht uit het tijd schrift een museumcatalogus cadeau. 12

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2005 | | pagina 14