in een zienswijze aangegeven dat vanwege de fraaie straatwand, de vele rijksmonumenten en de stede- bouwkundige structuur zorgvuldig met het centrum van Vierlingsbeek moet worden omgegaan. De voorgevel van het pand 'Concordia' spreekt tot de verbeelding en in het ontwerpplan heeft de gemeente Boxmeer dan ook met deze elementen rekening gehouden. Zo komen in de reconstructie de belang rijkste bouwkundige aspecten terug. De nieuwbouw is op een grotere afstand van de Protestantse kerk geprojecteerd. De transparante ommuring van het kerkplein wordt in zijn oude glorie teruggebracht, ook de bestaande situatie rechts van de kerk wordt links van de kerk op een gelijke wijze opgelost door middel van een toegangsweg. Heemschut is content over het bereikte resultaat. Millnieuwbouw Er zijn plannen voor nieuwbouw in het centrum van Mill. De nieuwbouw gaat echter ten koste van de brandweerkazerne en het muziekcentrum. Heemschut tekende bezwaar aan. De commissie is van mening dat deze kwalitatief en esthetisch goed uitziende panden een verrijking zijn voor de omgeving en mede het dorpsgezicht bepalen. Het zou beter zijn aan deze panden een nieuwe bestemming te geven waardoor behoud gewaarborgd wordt. Verder werd ook dit verslagjaar desgevraagd aan verschillende particulieren adviezen verstrekt hoe om te gaan met bescherming van cultureel erfgoed. Contacten met het Monomentenhois Brabant In het verslagjaar zijn er contacten geweest tussen de technisch adviseurs en het Monumentenhuis Brabant, terwijl een medewerker van het monumentenhuis regelmatig de vergaderingen van de commissie bijwoonde. Er inspanningen verricht om te komen tot een verbetering van de communicatie tussen het Monumentenhuis Brabant, de Federatie Noordbrabants Monumentenoverleg en Brabants Heem. Hierbij wordt ondermeer gestreefd naar een optimalisering van het reeds bestaande consulentennetwerk. Het doel van dit netwerk is om bedreigingen van cultuur historisch waardevolle objecten in een zo vroeg mogelijk stadium te melden. LIMBURG Adres secretariaat: p/a Monumentenhuis Limburg Steegstraat 20 Postbus 131 6040 AC Roermond telefoon: 0475 35 78 00 fax:(0475) 35 09 73 http: www.monumentenhuis.nl e-mail: bondheemschut @monumentehuis .nl Samenstelling van de provinciale commissie (per 31 december 2004) mr. dr. A.H.A. Lutters, voorzitter ir. F.Q.J.L. Hoebens, vice-voorzitter J.H.G.E. Neessen, secretaris ing. A.J. Bokhorst, FR-adviseur H.L.M. Dircks, technisch adviseur ir. H.M.J. Palmen, technisch adviseur ing. Chr. Versteeg, technisch adviseur drs. A.M.P.P. Janssen drs. J.M.T. Janssen-Daniëls ing. J.A.L. Meuwissen ing. L.J.S. Vos Algemeen De relatie met het Monumentenhuis heeft zich in 2004 gestabiliseerd. Er zijn nieuwe afspraken gemaakt en het onderlinge vertrouwen is hersteld. Het Monumentenhuis blijft Heemschut Limburg ondersteunen op administratief gebied en bij de werkzaamheden voor het Meldpunt. Mutaties De commissie heeft op 8 december 2004 afscheid genomen van de penningmeester, de heer G.F.P. Hermans. In 2005 zal de heer J.H.G.E. Neessen naast zijn functie als secretaris ook de functie van penningmeester gaan bekleden. Vergaderingen De commissie Limburg kwam in 2004 vijfmaal bijeen. Het dagelijks bestuur, bestaande uit voorzitter, vice- voorzitter, penningmeester en secretaris, kwam driemaal bijeen. Drie vergaderingen van de commissie en één vergadering van het dagelijks bestuur werden bijgewoond door directeur bescherming van Heemschut, de heer Van der Haagen. Op één commissievergadering gaf de algemeen directeur van LIeemschut, de heer Derksen, acte de présence. Aan de kaderdag te Amersfoort op zaterdag, 12 juni 2004, namen naast de voorzitter nog drie andere leden van de commissie Limburg deel. 40

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2004 | | pagina 42