Amsterdam Overleg, een platform van organisaties die zich bezighouden met monumenten(zorg) in Amsterdam. Provinciale Publieksactiviteiten De commissie heeft dit jaar twee excursies georganiseerd: Industriële architectuur rond 1900: De Westergasfabriek en de Centrale Markthal, 28 februari Na een bezoek aan de door I. Gosschalk gebouwde Westergasfabriek (1883-1903)- de fabrieksgebouwen zijn rijksmonumenten en worden gerestaureerd - wandelden de 43 deelnemers naar de unieke en imposante Centrale Markthal (1934) van N. Lansdorp, een pand dat nog steeds wacht op de monumenten status. Excursie middeleeuwse stadsmuur30 juni De excursie langs de resten van de verdedigingswerken, zoals die te zien zijn op de kaart van Cornelis Anthonisz. uit 1544, was in trek; het aantal aanmeldingen overtrof ruim het aantal deelnemers. Uiteindelijk wandelden 26 deelnemers mee van de Schreierstoren via de Anthonis- en Regulierspoort naar de Torensluis, waar ook de kelders bezocht konden worden. ZUID-HOLLAND Adres secretariaat: drs. C.J. de Jong dr. Lothlaan 15 2481 AB Woubrugge telefoon 0172-519478 e-mail jong-verschoor@hetnet.nl Samenstelling van de provinciale commissie (per 31 december 2004) mr. C.J.D. Waal, voorzitter ad. drs. C.J. de Jong, secretaris E.F. van der Dussen, PR-adviseur A.C. Bitter, technisch adviseur G.K. Vos, technisch adviseur ruimte ir. V.J.J.A. Gijsbers Mutaties Het jaar 2004 kende een turbulent verloop voor de commissie Zuid Holland. Als gevolg van een verschil van inzicht verlieten drs. J.E. van Teylingen, drs. M. van Winsen, ing. M. van Hemert, drs. GJ.M. Sonnemans, F. Focke, drs. L.H. van der Meule en mw. dr. N. de Roy van Zuydewijn de commissie. Ook de voorzitter sinds vele jaren, de heer drs. JJ. Bollebakker, trok zich terug uit de commissie. Later in het jaar zegde ook mw. XX van der Putten wegens tijdgebrek het lidmaatschap van de commissie op. De heer mr. C J.D. Waal is bereid gevonden om ad interim de functie van voorzitter te vervullen. Zijn belangrijkste taak is het formeren van een nieuwe commissie, bestaande uit enkele achtergebleven leden en nieuw te benoemen leden. De formatie zal in de eerste helft van 2005 worden afgerond. Beschermsogsacfsviteïteo Identiteit dorpsstraat Warmond De identiteit van de dorpsstraat te Warmond dreigt te worden aangetast door grootschalige nieuwbouw. De commissie vindt de gebouwen 'Meerpunt' en 'Dekkersgaard', die de gemeente aan weerszijden aan het begin van de Dorpsstraat wil neerzetten, een regelrechte aantasting van de zeer waardevolle cultuurhistorische identiteit van Warmond. Provinciale Publieksactiviteiten In het kader van het Jaar van de Verdedigingswerken vond op 29 mei een excursie plaats langs forten van de Hollandse Waterlinie. De excursie werd georganiseerd in samenwerking met de commissie Utrecht en voerde de deelnemers langs de forten Nieuwe Steeg, Asperen en Honswijk. 36 (t/m 31 december 2004)

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2004 | | pagina 38