Adres secretariaat: mr. D. Hoeksema Het Kanaal 71 9406 AP Assen telefoon 0592-356886 e-mail dhoeksema@wanadoo.nl, heemschutdrenthe@wanadoo.nl ir. P.C. Groen, voorzitter (waarnemend) mr. D. Hoeksema, secretaris ir. R. Ritz, penningmeester H. Berg, lands chaps adviseur ir. M. Mauritz, technisch adviseur ir. G. Tangerman, technisch adviseur drs. E. Le Gras, PR-adviseur mw. G. Amoureus, excursies mw. J. Cock, excursies W.F.R. Feenstra drs. H. Fadrak Tijdens de vergadering op 14 mei 2004 is afscheid genomen van Sjoerd Jantzen. Hij was maar liefst 35 jaar lid van de commissie. De commissie is hem zeer erkentelijk voor zijn jarenlange inzet. De heer Jantzen is per 1 oktober opgevolgd door mevrouw Jetty Cock. In 2004 werd zes maal plenair vergaderd en zes keer in subcommissies. De plenaire vergaderingen werden gehouden in het gebouw van het Drents Plateau aan de Stationsstraat 11 te Assen. Algemeen Het is in Drenthe gebruikelijk dat van vrijwel alle inkomende en uitgaande correspondentie wekelijks een kopie wordt verzonden aan alle leden van de commissie en aan de directeur bescherming, de heer Van der Haagen. Zo is iedereen snel op de hoogte van de ontwikkelingen. Provincie Drenthe Op 21 januari is in een brief aan Gedeputeerde Staten uit landschappelijke overweging bezwaar gemaakt tegen het Ontwerp POP II (Provinciaal Omgevings plan). In dit plan komen onder andere uitbreiding van het bedrijventerrein Vriezerbrug Gemeente Tynaarlo) en dat ten westen van Peilen aan de orde. In de genoemde brief worden ook kanttekeningen geplaatst bij de uitbreiding van de bedrijventerreinen van Roden NietapNieuw RodenGrolloobij de gasopslag in Langelo en in het beekdal van de Kleine Vecht ten zuiden van Coevorden. Op 6 april was de commissie vertegenwoordigd bij de discussiebijeenkomst over de provinciale beleidsplannen op het terrein van cultuur, welzijn en zorg voor de periode 2005-2008. Op de vervolgens door de provincie uitgebrachte concept-Cultuurnota 2005-2008 is op 28 december schriftelijk gereageerd. De correspondentie heeft geleid tot een positief gesprek van enkele commissieleden met gedeputeerde Schaap op 14 januari 2005. Tijdens dit gesprek is van Heemschutzijde geprotesteerd tegen het voorstel om Heemschut Drenthe onder de vleugels te brengen van het Drents Plateau. Gemeente Assen Culturele hoofdstad Op 29 maart was de commissie vertegenwoordigd bij de bijeenkomst over de kandidatuur van Assen voor de titel Culturele Hoofdstad van Drenthe in 2004. Welstandsnota Assen Ontwerp bestemmingsplan Assen Noord Op 14 april bracht de commissie de gemeente schriftelijk op de hoogte van haar zienswijze op de Welstandsnota Assen en de zienswijze op het Ontwerp bestemmingsplan Assen Noord. Op 17 november liet de gemeente weten de standpunten van Heemschut niet te delen. Reclamemast De Haar Heemschut gaf tijdens een inspraakbijeenkomst haar mening over de voorgenomen bouw van een (veel te hoge) reclamemast op het perceel De Haar. Kantoortoren Kloosterveen Op 6 juli herhaalde de commissie de bezwaren van december 2003 tegen de bouw van een 60 meter hoge kantoortoren voor de politie in het plangebied Klooster veen Tussengebied I bij Huize Nassau. Alle bezwaren zijn op 10 september afgewezen. De commissie overweegt in beroep te gaan bij de bestuursrechter. Stadsrandzone Op 14 juli gaf de commissie schriftelijk haar mening over de Concept Korte Termijn Visie Stadsrandzone Assen. Voorontwerp bestemmingsplan Zuid Bij brief van 8 september bracht de commissie haar zienswijze op het Voorontwerp Bestemmingsplan Zuid naar voren. Wegreclame Op 19 november is bij vier gemeenten opnieuw aandacht gevraagd voor (het weer verschijnen van) illegale reclame langs wegen in de gemeente. Drie gemeenten reageerden tot dusver. Bestemmingsplan Assen Noord Op 12 en 26 november diende de commissie schriftelijk haar bedenkingen in tegen het Bestemmingsplan Assen Noord. Witterveld Op 26 december maakte de commissie schriftelijk bezwaar tegen het principebesluit van de gemeente om het Witterveld over te dragen aan het ministerie van DRENTHE Samenstelling van de provinciale commissie (per 31 december 2004) Mytaties Vergaderingen Beschermlngsactiviteïtesi 23

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2004 | | pagina 25