gesloopt te worden. De loods is uniek in Nederland en vormt samen met de kleine locomotievenloods in Anjum de enige en oudste loods in Fryslan. De loods is uitgevoerd in gele baksteen met een houten vakwerk indeling. De loods is wel opgenomen in het Monumenten Inventarisatie Project, maar niet geselecteerd. De woningstichting heeft plannen om het terrein te bebouwen met woningen. NS-vastgoed wil het voormalige rangeerterrein met loods verkopen aan de woningstichting, maar de grond is danig vervuild en er is geen oplossing voor sanering. Heemschut pleit voor een nieuwe bestemming, waardoor de locomotievenloods bewaard kan blijven. Boarnsterhim Grou Heemschut heeft actie gevoerd voor het behoud van het beeldbepalende pand 'Sinnewente' in Grou. Het overleg over het behoud van het pand met de gemeente Boarnsterhim en de woningstichting verliep moeizaam. Tijdens de jaarwisseling heeft een moed willig aangestoken brand het pand grotendeels vernield. De woningstichting zal volgens zeggen alle moeite doen het pand in het nieuwbouwplan op te nemen. Aldeboarn De directeurswoning van de voormalige zuivelfabriek He Torenmeter5 wordt bedreigd door de verplaatsing van het bedrijf 'Ark en Reau5. Tijdens een gesprek met dorpbelang Aldeboarn werd duidelijk dat de verplaatsing van het pand voorlopig van de baan is en de directeurswoning (voorlopig) behouden blijft. Warten De strijd voor het behoud van een antiek scheepswerfje te Warten is inmiddels overgenomen door een scheepsrestaurateur. Akkrum In april bereikte de commissie het verontrustende bericht dat een van de oudste betonsilo's in Friesland gesloopt zou worden. De in 1925 gebouwde betonsilo in Akkrum is nooit voorgedragen voor de rijks- monumentenstatus. Heemschut werd helaas te laat ingelicht en kon weinig doen aan de sloop van de inmiddels zwaar beschadigde silo. Dongeradiel Holwerd De commissie was betrokken bij de actie voor het behoud van een vervallen monument aan de Foarstrjitte 15. Het pand is inmiddels aangekocht door de stichting Monumentenbehoud Dongeradiel. De schikkingen van de vorige eigenaar zijn overgedragen, de renovatieplannen klaar en eind 2004 is de restauratie begonnen. Wyin brits er adiel Woudsend De commissie heeft haar bedenkingen tegen de nieuwbouw van hotel Woudsend, bestaande uit de bouw van appartementen in het beschermd dorps- 21 Ie slopen woningen aan de Boarnsweachsterdyk te Boarnswaeg -

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2004 | | pagina 23