Adres secretariaat: Steunpunt Monumentenzorg Emmakade 59 8921 AG Leeuwarden e-mail rverschuur@rverschuur. demon.nl G.G. Witsen Elias, voorzitter (voorgedragen voor benoeming) PR-adviseur mr. R.Ch. Verschuur, secretaris en penningmeester ing. S.E. Wieringa, technisch adviseur dr. R.P. van Huiten, website mr. M. Brinksma H. Hettema P. Prins R. Saarloos mr. P.J. Woudstra Mutaties De voorzitter sinds vele jaren drs. J.C. de Kroon trad om statutaire redenen af als voorzitter. De heer G.G. Witsen Elias is door de commissie voorgedragen als nieuwe voorzitter. Zijn benoeming zal plaatsvinden tijdens de Algemene Vergadering van Leden op 21 mei 2005. PR-adviseur G.G. Witsen Elias nam in 2004 het secretariaat waar. In november 2004 nam het nieuwe commissielid mr. R.Ch. Verschuur zowel de functie van secretaris als penningmeester op zich. De commissie kent een vacature voor de functie van PR-adviseur. In 2004 vergaderde de commissie tien maal plenair. Daarnaast kwamen enkele leden bijeen ter voorbereiding van de excursie en overlegde ook de beschermingsgroep veelvuldig. Leeuwarden Algemene Begraafplaats De commissie ondernam actie tegen het verval van de Algemene Begraafplaats aan de Spanjaardslaan. De begraafplaats is een rijksmonument en ontworpen door de bekende tuinarchitect Roodbaard. Bonifaciushospitaal De actie voor het behoud van een deel van het Bonifaciushospitaal heeft niet het beoogde resultaat bereikt. Met lede ogen wordt de sloop van het complex gevolgd. Zelfs de karakteristieke Bonifacius Kapel zal verdwijnen. Leewarderadeel Stiens De voormalige locomotievenloods van de Noord Friesch Lokaal Spoor staat op de nominatie om FRIESLAND Samenstelling van de provinciale commissie (per 31 december 2004) Locomotieven loods van de Noord Friesch Lokaal Spoor te Stiens Vergaderingen Beschermingsactiviteiten 20

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2004 | | pagina 22