Muzikaal Monument Maastricht, zondag 18 januari Op zondag 18 januari vond een Muzikaal Monument plaats te Maastricht, het 'monumentenhart van Europa'. Het evenement werd georganiseerd in samenwerking met de afdeling Monumentenzorg van de gemeente Maastricht. Na de ontvangst in Grand Hotel de l'Empereur konden de deelnemers kiezen uit twee stadswandelingen: een vestingwandeling in Wyck en het Centre Ceramique of een Architectuurwandeling in het centrum van de stad. De vestingwandeling werd begeleid door de heren S. Minis (afdeling monumenten zorg gemeente Maastricht), T. Jenniskens (stadscultuur historicus) en P. Tieman (vestingdeskundige en maquettebouwer). Voor de begeleiding van de architectuurwandeling is een beroep gedaan op de VW Maastricht. De wandelingen eindigden in theater La Bonbonnière, een van de oudste theaters van Nederland. Na de inleiding over de bouwgeschiedenis van La Bonbonnière door Daniel Sweens, toneelmeester van het theater, volgde de muzikale uitvoering Her Tod und das Madchen' door het Spiegel Strijkkwartet, bestaande uit Elisa Kawaguti (viool), Stefan Willems (viool), Leo de Neve (Altviool) en Jan Sciffer (cello). Aantal deelnemers115 Het Belvedere project masterplan Nieuweschans/ Oldambt beoogt ondermeer het geschikt maken van de voormalige Locomotievenremise (een rijks monument uit 1860) voor nieuwe functies, zoals een bronsgieterij en een documentatiecentrum. Heemschut organiseerde vlak na de officiële opening begin april als eerste 'gebruiker' een publieksevenement in de vernieuwde remise. De heer A. Meijerman, oud-burgemeester van Nieuweschans en initiatiefnemer van het masterplan, sprak een welkomstwoord. De literaire uitvoering was in handen van het Diekensemble onder leiding van Ellen Dijkhuizen. Zangeres Lucia Meeuwsen vertolkte op muziek gezette gedichten van Saul van Messel (pseudoniem van Jaap Meijer). Na de rondleiding in de Remise volgde een begeleide wandeling door Nieuweschans, waarbij het beschermd dorpsgezicht werd bewonderd en een bezoek werd gebracht aan het Vestingmuseum en aan de Garnizoenskerk. Aantal deelnemers: 116 Bijzonderheden: Artikel Dagblad van het Noorden 20-3-2004 Financiële ondersteuning Huis van de Groninger Cultuur Ha je mee' In het kader van het jeugdevenement 'Ga je mee' kwamen acht kinderen tussen de 6 en 12 jaar bijeen in 13 Literair Muzikaal Monument Nieuweschans, zaterdag 1 7 april Deelnemers aan het jeugdevenement 'Ga je mee' tijdens het Muzikaal Monument Nieuweschans

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2004 | | pagina 15