5. Landelijke Publieksactiviteiten In 2004 is, parallel aan de publieksactiviteiten, nieuw initiatief ontplooid in samenwerking met de RDMZ, het NCM en de Nederlandse Jeugdbond voor Geschiedenis (NJBG). Met de Monumentenkist (een project voor basisscholen, opgezet door de RDMZ en het NCM) als inspiratiebron werd gestreefd naar het betrekken van meer jongeren bij de evenementen van Heemschut. 'Ga je mee' is een interactief concept voor jongeren van 10 t/m 16 jaar. Het concept omvat vragen en opdrachten over monumenten en hun omgeving. Op zondag 7 maart vond in het Korenmetershuis een pilot plaats. Twaalf jongeren kregen uitleg over Heemschut, de bouwgeschiedenis van het Korenmeters huis en de plaats van het monument. De kinderen voerden aansluitend verschillende opdrachten uit. Het project 'Ga je mee' kreeg een vervolg tijdens het Muzikaal Monument te Nieuweschans op 7 april (zie pagina 13). In 2004 heeft een derdejaars student van de Reinwardt Academie (onderdeel van de Amsterdamse Hogeschool voor de Kunsten, AHK) met als kernvak publieksbegeleiding, gedurende drie maanden stage gelopen bij Heemschut. De werkzaamheden bestonden onder andere uit het opstellen en houden van een enquête onder de deelnemers aan de publieksactiviteiten, een vergelijkend onderzoek naar de naamsbekendheid van Heemschut en het inventariseren van de mogelijkheden voor publieksevenementen in 2005. In 2004 vonden zeven landelijke publieksactiviteiten plaats. Alle activiteiten waren volgeboekt. 12 De deelnemers aan het Muzikaal Monument Maastricht bij de Sint Servaesbrug

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2004 | | pagina 14