drs. J.E. van Teylingen, penningmeester ZUID-HOLLAND Adres secretariaat: drs. C.J. de Jong dr. Lothlaan 15 2481 AB Woubrugge telefoon 0172-519478 e-mail jong-verschoor@hetnet.nl drs. J.J. Bollebakker, voorzitter drs. C.J. de Jong, secretaris E.F. van der Dussen, PR-adviseur drs. M. van Winsen, tweede secretaris A.C. Bitter, technisch adviseur M. van Hemert, technisch adviseur G.K. Vos, technisch adviseur ruimtelijke ordening ir. J. Fens F. Focke ir. V.J J.A. Gijsbers drs. L.H. van der Menie mw. drs. T.L. van der Putten mw. dr. N. de Roy van Zuydewijn drs. GJ.M. Sonnemans Mutaties Medio 2003 zijn toegetreden tot de commissie mevrouw drs. T.F. van der Putten en de heer E.F. van der Dussen, de laatste speciaal belast met PR-zaken. Ir. J. Fens, lid van de commissie sinds 1992, heeft per 31 december 2003 wegens drukke werkzaamheden afscheid genomen. De commissie vergaderde vijf keer plenair, de subcommissie objecten eveneens vijf keer. Drie keer heeft deze subcommissie op locatie gekeken. De subcommissie algemene en juridische zaken vergaderde vijf keer voorafgaand aan de plenaire vergaderingen. Eenmaal (op 27 november 2003) vergaderde deze subcommissie afzonderlijk in uitgebreide samenstelling. Binnenmaas Op 12 maart 2003 vroeg Heemschut de gemeente Binnenmaas om aandacht te schenken aan het molencomplex te Goidschalxoord en de restauratie mogelijkheden te bezien. Op 24 juni berichtte de gemeente positief te staan ten opzichte van restauratie. Gezien de staat waarin een en ander verkeert zal dit echter een kostbare aangelegenheid worden. De gemeente is in gesprek met de provincie Zuid-Holland over subsidiemogelijkheden. 5s-Gravenzande De gemeente 's-Gravenzande berichtte op 31 juli 2003 dat het gebouw van de voormalige Streekmuziek- school aan de Noordwind 3 te 's-Gravenzande is aangemerkt als gemeentelijk monument. Op 27 december 2002 had Heemschut hiertoe een verzoek ingediend. LeidenAalmarkt Teleurstellend is de ontwikkeling met betrekking tot het Stadsvernieuwingsplan Aalmarkt en omgeving. De gemeenteraad van Feiden heeft dit plan op 28 oktober 2003 aanvaard. Daarbij is onvoldoende rekening gehouden met de onder meer door Heemschut ingebrachte zienswijze. Heemschut heeft samen met de Stichting Aalmarkt bedenkingen tegen het stadsvernieuwingsplan ingediend bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. LeidenNoordman terrein Op 18 september 2003 berichtte de gemeente Feiden over het besluit van B en W om naar aanleiding van de ingediende inspraakreacties van Heemschut het Masterplan van het terrein Noordman aan de Haagweg te Feiden op onderdelen aan te passen. Met toepassing van de vrijstellingsprocedure op grond van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening wordt medewerking verleend aan het bouwplan. Heemschut zag na kennisname van het bijgestelde plan geen aanleiding om verdere acties te ondernemen. Nederlek Op 4 november 2003 heeft Heemschut de staatssecretaris van OCenW gevraagd om het pand Lange Stoep 10 te Lekkerkerk aan te wijzen tot beschermd rijksmonument. Het betreft een uit 1800 stammend woonhuis annex werkplaats. Eind december zijn de aanvullende kadastrale en bouw historische gegevens verstrekt. Rijnshurg Op 6 maart heeft de gemeenteraad van Rijnsburg zich uitgesproken voor behoud en toekenning van rijksbescherming aan de oude boerderij Moleneind 35-37 te Rijnsburg. Op 28 maart 2003 heeft de subcommissie objecten de bouwtechnische staat van het pand nader in ogenschouw genomen en terzake gerapporteerd aan de gemeente Rijnsburg. Dit naar aanleiding van de opvatting van de eigenaren dat het pand 'slooprijp' zou zijn. De gemeente is inmiddels in onderhandeling met de eigenaren over de koop van het pand. Schipluiden De 17de-eeuwse boerderij Hodenpijl aan de oostzijde van de Gaag (Tramkade), even buiten de bebouwde kom van Schipluiden, is bij besluit van 16 juni 2003 van de Staatssecretaris van OCenW aangewezen tot beschermd rijksmonument. Warmond De Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben in oktober 2003 toestemming verleend voor de bouw van twaalf appartementen, een parkeergarage en Samenstelling van de provinciale commissie (per 31 december 2003) Vergaderingen Beschermingsactivïteïten (selectie) 32

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2003 | | pagina 34