AMSTERDAM Adres secretariaat: mw. drs. M.J. Kuipers-Verbuijs Langswater 769 1069 EG Amsterdam telefoon 020-6195690 e-mail kmw991 l@cs.com geschreven over de volgende gevallen: De Raaks Bloemendaal Beemster Zuid-Tangent Haarlem Pandjes Spaarne Industrieterrein Overleek bij Monnickendam bedreigde Schapenwei Monnickendam Rotonde Monnickendam De secretaris heeft een brief opgesteld als reactie op een aanval van de Historische Vereniging Haerlem. Wethouder Kroskinsky ontving een open brief. De commissie heeft twaalf Persberichten uit doen gaan, waarvan acht in de krant zijn gepubliceerd. Er zijn drie publicaties opgesteld op verzoek van Noord- Hollands Dagblad. In interviews aan Radio Noord- Holland is gesproken over Monnickenmarkt, windmolens en de zendmast in Broek in Waterland. Ook in het tijdschrift Heemschut zijn artikelen verschenen en actieverslagen gepubliceerd. Naar aanleiding van acties zijn persberichten verzonden. De provinciale nieuwsbrief is één keer verschenen. De publiciteit over beschermingsacties buiten 4monumentenkringen5 levert geïnteresseerden op. De website wordt voornamelijk met beschermingszaken actueel gehouden. Via de website-pagina Noord- Holland is de bemiddelingsactie Vraag aanbod, boekjes uit de Heemschutserie5 opgestart en een groot succes gebleken. Vooral na publicatie in het tijdschrift kwamen via e-mail veel reacties binnen. De actie is in december afgesloten. Provinciale Publieksactiviteit De provinciale excursie van 21 juni 2003, die geheel in het teken van het jaar van de Boerderij zou staan, is vanwege het drukke programma van de vrijwilligers en geringe belangstelling van de leden van Heemschut uitgesteld naar een latere datum. Samenstelling van de provinciale commissie ing. L.J. Eelman, voorzitter/technisch adviseur ir. P.C. Lankamp, vice-voorzitter mw. drs. M.J. Kuipers-Verbuijs, secretaris/penningmeester/website-redactie mr. E.S. Hoogendijk, technisch adviseur RO mw. G.L. Oen, PR-adviseur drs. J. Kamerling D. Mulder mr. E. Dienaar, buitengewoon adviseur Mutaties In oktober heeft de commissie afscheid genomen van mr. R. Vos. De heer Kamerling kwam in het najaar de commissie versterken. Vergaderingen De commissie Amsterdam is acht keer bijeengeweest op 9 januari, 13 februari, 20 maart, 8 mei, 19 juni, 14 augustus, 2 oktober en 20 november. Beschermïrsgsactiviteïten De commissie is in 2003 actief geweest op het gebied van bescherming door middel van het indienen van zienswijzen, bezwaren en beroep, het schrijven van brieven en het bezoeken van informatie- en inspraakavonden, mondeling of schriftelijke overleg en contacten met andere organisaties. Acties werden ondersteund door artikelen in het tijdschrift Heemschut en op de website van Heemschut- Amsterdam. beddingen: Westerdoks eiland De Raad van State heeft Heemschut in gelijk gesteld in een jarenlange procedure tegen een gedeelte van het bestemmingsplan: de bouw van een kolossaal gebouw van 180 meter lengte, 60 meter breedte en 46 meter hoogte op het Westerdokseiland. Hoewel het gebouw wordt doorsneden door zichtassen, betekent een dergelijk bouwwerk een ernstige aantasting van de ruimtelijke werking van het IJ- Nog in behandeling: Agnietenkapel De bouwaanvraag voor de verbouwing van de 29 (per 31 december 2003)

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2003 | | pagina 31