voorlopig afgewezen. Onder de oude gymzaal blijkt een archeologisch monument te schuilen. Om dit monument te sparen wordt een nieuw plan gemaakt. Blokzijlnieuwbouw Aan het einde van het verslagjaar kwam Heemschut in het geweer tegen plannen van de gemeente Steenwijkerland. De gemeente wil dijkwoningen bouwen binnen de stadswallen van Blokzijl (gemeente Steenwijkerland) aan de Groenestraat. De vereniging Plaatselijk Belang Blokzijl is tegen en riep de hulp van Heemschut in. Er ligt nu een alternatief plan dat aantrekkelijker is en rekening houdt met de kleinschalige woningbouw met huizen in de 'Zuiderzeesfeer'. Wijheuniek baanwachtershuisje verdwenen Een uit 1868 stammend baanwachtershuisje, dat in Wijhe langs de spoorlijn Zwolle-Arnhem stond, is voortijdig afgebroken. Heemschut had in een brief aan B en W bezwaar gemaakt tegen de sloop. Nog voor er antwoord kwam van de gemeente Olst-Wijhe had de NS (de eigenaar) het huisje al gesloopt. De commissie liet in een brief aan B en W weten volslagen verrast te zijn over de sloop, en informeerde in dezelfde brief of men van plan is in 2004 een gemeentelijke monumentenverordening en een monumentenlijst in te voeren. Vliegbasis TwenteDuitse opstallen Heemschut volgt al enige jaren de ontwikkelingen rond de zogeheten Heimatstil-panden die de bezetters in de Tweede Wereldoorlog op de vliegbasis Twente bouwden. Inmiddels is bekend dat niet alle als boerderijtjes vermomde betonnen bunkers overeind blijven, maar dat een aantal wel op de monumenten lijst komt. Public Relations In het verslagjaar haalde de commissie vele malen de regionale en lokale media. Naast vermelding in krantenartikelen kon de vice-voorzitter ook een paar keer het standpunt van Heemschut inzake gemeentelijke plannen op radio en TV toelichten. De acties van Heemschut werden ondersteund door krantenartikelen en op hoorzittingen werden ze herhaaldelijk mondeling toegelicht en verdedigd. Zo wees de voorzitter waar de gelegenheid zich maar voordeed steeds weer op de bedreigingen van de dorpskernen en de aantasting van de vaak eeuwenoude silhouetten van de historische stadjes en dorpen in de provincie. De commissie streeft ernaar om minstens twee keer per jaar een Nieuwsbrief te publiceren. Deze nieuws brief gaat niet alleen naar de leden van Heemschut in Overijssel, ook de besturen van gelijkgestemde organisaties en de gemeentebesturen in Overijssel ontvangen een exemplaar. Voorzitter Smit en commissielid Duimel vervolgden in het verslagjaar hun periodieke bezoeken aan de 21 mm Hill Boreelkazerne te Deventer

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2003 | | pagina 23