7. Provinciale Commissies GRONINGEN Adres secretariaat: mr. G.H. Wildeboer Nassauplein 23a 9717 CN Groningen telefoon 050-3600259 e-mail ghwildeboer@planet.nl Samenstelling van de provinciale commissie mr. H. F. Wolgen, voorzitter dr. Ph. M. Bosscher, vice-voorzitter mr. G. H. Wildeboer, secretaris ir. J. de Vries, penningmeester ir. L.W. Barneveld, technisch adviseur mw. drs. M. J. A. Vooijs, PR-medewerker prof. dr. G. J. Ashworth drs. J. de Haan G. J. Hendriks H. Leffers ir. S. H. Schaafsma R. Wobbes Mutaties De heer S.R. Hiddema heeft de commissie verlaten. Vergaderingen De commissie is bijeengekomen op 6 januari, 10 februari, 7 april, 19 mei, 30 juni, 8 september en 3 november 2003. Beschermingswerk Zienswijzenbedenkingen en bezwaren Groningen Het Anatomisch Laboratorium In maart 2003 zijn de nieuwbouwplannen voor het Anatomisch Laboratorium bekend geworden. Het meest karakteristieke deel van dit gebouw, de hoofdingang met het torentje, blijft bewaard en in de nieuwbouw ingepast volgens het plan van de architect Kees Christiaanse. De commissie reageerde met een zienswijze op de sloopvergunning. Voorlopig ontwerp nieuw stationsplein Het ontwerp van Kees Christiaanse kwam deels aan de wensen van Heemschut tegemoet: de trappen van de zijvleugels van het Stationsgebouw verdwijnen niet meer onder het verhoogde 'plein'. Dat was wel zo bij een eerder plan. Heemschut reageerde op het voorlopig ontwerp en kwam met een alternatief plan. Het Helperdiepje De gemeente Groningen heeft nadere eisen geformuleerd om te voorkomen dat aan het Helperdiepje (een oude vestinggracht) de massale bebouwing zal ontstaan die volgens het bestemmings plan mogelijk leek. Buurtbewoners hadden zich tegen de bouwplannen verzet, en werden daarin ondersteund door Heemschut Groningen. Hereweg 30 t/m 38 De commissie heeft een zienswijze ingediend tegen het plan voor nieuwbouw aan de Hereweg. Reclame Naar aanleiding van het aanvragen van een monumentenvergunning voor het plaatsen van reclame aan het pand Vismarkt 40 heeft de commissie een zienswijze ingediend. Toen reclame-uitingen ondanks de monumentenvergunning niet verwijderd werden, bracht een verzoek aan de gemeente om handhaving wel het gewenste resultaat. Masterplan Meerstad De commissie heeft haar reactie gegeven op de aantasting van oude structuren in het landschap zoals bijvoorbeeld het Slochterdiep. Wederopbouwmonumenten De gemeente Groningen presenteerde op 25 september 2003 een voorstel voor negentig wederopbouw monumenten. De commissie heeft voorgesteld om nog een aantal monumenten aan de lijst toe te voegen. Leek De commissie heeft een inspraakreactie ingediend tegen het Voorontwerp bestemmingsplan Oost-indië en een zienswijze tegen het Ontwerp bestemmingsplan Oost-indiëDe commissie geeft de voorkeur aan uitbreiding van Leek in westelijke richting vanwege de cultuurhistorische waarde van het gebied ten zuiden en zuidoosten van Leek. BellingweddeOudeschans De zienswijze van de commissie met betrekking tot het Ontwerp bestemmingsplan Oudeschans heeft geleid tot een hoorzitting. De commissie verzet zich met name tegen een parkeerterrein bij Poortweg 1 en bebouwing vlakbij het dodenbastion en geeft de 13 (op 31 december 2003)

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2003 | | pagina 15