kwamen circa 60 deelnemers naar Arnhem voor de lezing en rondleiding door de algemeen directeur, prof dr. J. Vaessen, en voor de bezichtiging van de herbouwde boerderij uit Hoogmade. In samenwerking met de stichting Catharijne Concerten Utrecht en Museum Catharijneconvent vond op zondag 23 november 2003 een bijzonder arrangement plaats in Utrecht. Aanleiding was de viering van het herstel van de bisschoppelijke hiërarchie in 1853 in Nederland en de bouw activiteiten die hiervan het gevolg waren. In het Catharijneconvent werd dit jubileum gevierd met de tentoonstelling Tracht en Praal van de Paus, schatten uit het Vaticaan'. Casper Staal, conservator en medesamensteller van de tentoonstelling, verzorgde in de Spiegelzaal van Paushuize de inleidende lezing. Paushuize is de officiële ontvangstruimte van de Commissaris van de Koningin en doorgaans niet toegankelijk. Mevrouw A. Brouwer Korf, burgemeester van Utrecht, sprak in haar welkomstwoord onder andere over het beleid van de gemeente Utrecht op het gebied van monumenten en archeologie. Na het bezoek aan de tentoonstelling werd in de St. Catharinakerk 'het Motet voor de kardinaal' uitgevoerd door het Cluster Kamerkoor onder leiding van Gijs Leenaers en Capella Catharina Utrecht onder leiding van Gerard Beemster. Wouter van Belle bespeelde het orgel. Speciale gasten waren Kardinaal A. Simonis en componist Daan Manneke. Aantal bezoekers: 125 (maximum). Bijzonder Arrangement Utrecht Zondag 23 november 2003 De burgemeester van UtrechtMevrouw A. Brouwer Korf, spreekt een welkomstwoord in Paushuize tijdens het Bijzonder Arrangement Utrecht. 12

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2003 | | pagina 14