6. Landelijke Publieksactiviteiten In 2003 is bij de organisatie van de Muzikale Monumenten intensief samengewerkt met verwante organisaties, enerzijds om muziekuitvoeringen op hoog niveau te kunnen bieden, anderzijds om een breder publiek te bereiken en grotere deelnemers aantallen te realiseren. Bij de invulling van het programma is met succes gestreefd naar bijzondere locaties die doorgaans niet toegankelijk zijn. De evenementen zijn publicitair ondersteund door artikelen in het tijdschrift Heemschut. Ook via persberichten en de website van Heemschut is ruime bekendheid aan het programma gegeven. Er vond overleg plaats met de provinciale commissie van Heemschut ter plekke, maar ook met de afdeling monumentenzorg in de desbetreffende gemeente en met historische verenigingen. Muzikaal Monument Leiden Zaterdag 25 januari 2003 Op zaterdag 25 januari organiseerde Heemschut het Muzikaal Monument in de Waalse kerk te Leiden. Aansluitend werd het binnen het beschermde stads gezicht gelegen gebied rond de Aalmarkt bezocht. De gemeente Leiden ontwikkelde in 2003 vergaande plannen voor dit gebied. Heemschut formuleerde een visie op de toekomst van de Aalmarkt. In het februarinummer van het tijdschrift werd uitgebreid aandacht aan het project besteed. Het Muzikaal Monument werd ingeleid door de heer A. Geertsema, wethouder Economische Zaken en Toerisme. De heer Geertsema ging tijdens zijn inleiding uitgebreid in op het monumentenbeleid van de gemeente Leiden. De heren R. Onel en J.F. Dröge - beiden lid van de projectgroep Aalmarkt - gaven de aanwezigen aan de hand van dia's en overzichtskaarten uitleg over het gebied. De heer P.C. Spaargaren, voorzitter van het kerkbestuur, plaatste de ontwikkeling van de Waalse kerk in bo uwhistorisch perspectief en gaf inzicht in de historie van de kerkgemeente. De muzikale uitvoering was in handen van Musica Balena, bestaande uit Machteld van de Putte (sopraan) en Ireen Thomas (luit). Aantal deelnemers42 Bijzonderheden: het persbericht werd geplaatst in het 10 Leids Dagblad, evenals een artikel naar aanleiding van de inleiding van de heer Geertsema. Muzikaal Monument Nijmegen Zondag 6 april 2003 Tijdens het Muzikale Monument in Nijmegen stond de Kleine Zaal (1917) van Concertgebouw De Vereeniging (1914-15) centraal. Het Muzikaal Monument sloot hiermee aan bij de restauratie van de zaal in 1999/2000 en bij het omslagartikel over het onderwerp in het tijdschrift van augustus 2001De muziek werd uitgevoerd door Jeroen Reuling (cello), René Berman (cello) Jan Bastiaan Neven (cello) en Frank Peters (piano), allen leden van het Gelders Orkest. In aansluiting op het concert verzorgde Willem Jan Pantus, als kunsthistoricus en restauratieadviseur destijds nauw betrokken bij de restauratie, een rondleiding met toelichting. Pantus ging uitgebreid in op de geschiedenis van de Kleine Zaal, waarbij het werk van architect Oscar Leeuw, decorateur Henri Leeuw en kunstschilder Huub Luns uitgebreid werd besproken. Daarnaast schonk hij aandacht aan de paneelschilderingen, stucdecoraties en verguldsels. Aan het eind van de rondleiding werd een bezoek gebracht aan de Grote Zaal van De Vereeniging. Aantal deelnemers: 85 Middagprogramma Algemene Vergadering van Leden Nïeowe of Littéraire Sociëteit de Witte, Den Haag Zaterdag 17 mei 2003 Op zaterdag 17 mei vond in de 150 jaar oude Nieuwe of Littéraire Sociëteit de Witte te Den Haag de algemene vergadering van leden plaats. Na de vergadering was er een speciaal middagprogramma met een drietal excursies in het historisch hart van Den Haag. De deelnemers aan de eerste excursie brachten een bezoek aan de Parlementsgebouwen begeleid door de heer mr. S. van Haersma Buma, 2 e kamerlid voor het CDA en voormalig lid van de provinciale commissie Heemschut Zuid Holland. De tweede excursie, de Nieuw Centrum Wandeling, werd begeleid door gidsen van het Gilde en voerde de deelnemers langs de nieuw gebouwde theaters, kantoren en ministeries. De Residentiewandeling, eveneens onder leiding van gidsen van het Gilde, had

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2003 | | pagina 12