8. Tijdschrift Heemschut Samenstelling van de redactie Samenstelling van de redactieraad Redactie Redactieraad drs. J. Kamerling, eindredacteur tot 1 november 2002 mw. drs. A.M. ten Cate, redacteur drs. H.C. Franssen, redacteur, vanaf 1 november 2002 eindredacteur ad interim mw. drs. M. Polman, redacteur A.M. den Haan, voorzitter drs. J. Kamerling, secretaris tot 1 november 2002 drs. J.J. Bollebakker H.J. Derksen J.D. Gerritsen P. de Ruijter drs. W. Wolters mw. drs. A.M. ten Cate (adviserend lid) drs. H.C. Franssen (adviserend lid), secretaris vanaf 1 november 2002 drs. J.P.J. van der Haagen (adviserend lid) mw. drs. M. Polman (adviserend lid) Op 1 november 2002 is Jaap Kamerling vertrokken als eindredacteur van het tijdschrift Heemschut. Hij was, aldus de auteur van een interview met hem in het decembernummer, zeventien jaar de 'onverwoestbare' eindredacteur 'aan het roer van Nederlands oudste monumentenblad'. Een recep tie, te zijner ere in het door Heemschut destijds geredde Noord-Zuidhollands Koffiehuis te Amsterdam gehouden, werd druk bezocht. In Kamerlings laatste jaar als eindredacteur kon het blad met spraakmakende thema's en artikelen opnieuw op veel waardering rekenen. Vooral het oktobernummer met een thema over de door Heemschut gewraakte hoogbouw in het centrum van Den Haag was een succes, zowel wat tekst als wat foto's betreft. Een presentatie van deze editie vond plaats in het stadhuis van Den Haag. Andere hoogtepunten waren de presentatie van het februarinummer te Den Bosch, de presentatie van het aprilnummer in Museum Simon van Gijn te Dordrecht en het themanummer in augustus over stationspleinen, anno 2002 vaak stedenbouwkundige gribussen met armzalige architectuur. Regelmatig besteedde Heemschut aandacht aan het vaak ernstig bedreigde Nederlands erfgoed in het buitenland, onder meer in Indonesië en Suriname. De redactieraad kwam in 2002 zes maal regulier in Amsterdam bijeen en belegde, zonder de adviserende leden, extra vergaderingen over een gewenste toekomstige structuur van het blad: over samenstelling en grootte van de redactie, de vraag of er behoefte bestond aan een redactiestatuut, over het systeem van vergoedingen en over haar eigen functioneren en voortbestaan. Hieruit voort kwamen adviezen naar het bestuur van de vereniging. De besluitvorming over een en ander vindt in 2003 plaats. 51

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2002 | | pagina 53