Noord-Brabant Samenstelling van de provinciale commissie Vergaderingen Beschermingsactiviteiten O irschot Ravenstein Adres secretariaat: Bossestraat 18 5374 HT Schaijk (per 31 december 2002 drs. A.H.J.M. van Delft, voorzitter mr. P.P.W. Eijssen, vice-voorzitter ir. H.N.G.M. Boot, secretaris/penningmeester H.J.J. Oome, technisch adviseur B.M.J. Tonies, technisch adviseur ing. L. de Visser, technisch adviseur J.H. Keunen, pr-adviseur J. Beekmans drs. E. Dolné J.M.C. van der Eerden, tot 1 december 2002 W.F. Jansen wzn. dr. A.J.C. van Leeuwen ing. Th.G.R. Linders H.H.M. Strijbos ing. H.J.P. van de Weem ir. J.W.G. Witmer In 2002 vergaderde de commissie vijfmaal op 21 januari, 20 maart, 26 juni, 25 september en 20 november. De vergadering op 25 september werd op locatie in het gemeentehuis van de gemeente Zundert gehouden. Tijdens deze vergadering gaven de betrokken wethouder van de gemeente, de heer M.J.C.M. van Tilburg, en de betrokken ambtenaar monumentenzaken, de heer J. Willemse, een toelichting op de voorgenomen plannen op het gebied van monumentenbeleid van deze gemeente. Na afloop van de vergadering werd onder deskundige leiding van de heer Oome een aantal locaties in Zundert bezocht. De overige vergaderingen werden gehouden in het Franciscushuis of in het provinciehuis te 's-Hertogenbosch. De vergaderingen van onze provinciale commissie werden telkens bijgewoond door de heer H. Willemsen, directeur van het Monumentenhuis Brabant. Bestemmingsplan "Boterwijk"Heemschut heeft zich geconformeerd aan de door een plaatselijke werkgroep naar voren gebracht bezwaren. Eén en ander is inmiddels ontaard in een juridisch steekspel. Van onze kant wordt vooralsnog geen actie gevoerd. Bebouwing 'Bovenste Hoornwerk'De commissie heeft in april een zienswijze op de plannen gegeven, maar tot op heden geen reactie van de gemeente ontvangen. De gemeente wil een artikel 19-procedure starten en uitwijken naar andere inbreidingslocaties, zoals de molensingel en de Kasteelse Plaats. Er is overigens weinig kans dat deze procedure slaagt; de gemeente heeft geen 46

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2002 | | pagina 48