Public relations Oostsingel Qoes De commissie heeft geconstateerd dat de bestemmingsplanwijziging 'De Groene' aan de Oostsingel weliswaar niet juridisch, maar wel feitelijk en vooral visueel het beschermd stadsgezicht ernaast geweld aan doet. Het aangrenzend beschermd stadsgezicht was niet vermeld in de plannen, wat wel had gemoeten. De gemeente is hier echter niet op ingegaan. Slot Moermond Heemschut heeft de gemeente Schouwen-Duiveland verweten de vergunning tot aanbouw niet te hebben getoetst aan de Wet op de Ruimtelijke Ordening, de Monumentenwet en de Natuurbeschermingswet. De gemeente heeft nog niet inhoudelijk gereageerd. Sluis aan Zee Het veelomvattend plan 'Sluis aan Zee' voorziet opnieuw in een waterverbinding van Sluis met de Noordzee. Het project heeft archeologische, culturele, cultuurhistorische, natuurhistorische en landschappelijke aspecten. Heemschut volgt de ontwikkelingen positief kritisch en nauwgezet. Tienpuntenplan Provincie Zeeland Het provinciale plan 'Toekomst voor het verleden' schenkt aandacht aan bestuurlijke, procedurele en inhoudelijke factoren, nodig voor het behoud van cultuurhistorische aspecten in Zeeland. Heemschut ziet de ontwikkelingen met vertrouwen tegemoet en zal erop inhaken waar zij dat nodig acht. Nieuwsbrieven In september bracht de commissie een Nieuwsbrief uit voor leden en belangstellenden. Tijdschrift In het tijdschrift werd regelmatig aandacht besteed aan Zeeuwse zaken. De fotojournalist R. Oreel heeft professionele foto's gemaakt van monumenten in Zeeland ten behoeve van het tijd schrift om daarmee op exposities en bij gelegenheden het werk van Heemschut toe te lichten. Samenwerking met verwante organisaties De commissie heeft stukken uitgewisseld met de Boerderijenstichting Zeeland. Met de Heemkundige Kring Walcheren is afgesproken, dat de Heemkundige Kring het voortouw neemt voor de kwestie van de rotonde bij Westhove en dat de provinciale commissie dit doet bij de aan vraag voor de monumentenstatus van het Zeevaartschoolgebouw. Met de 'Vrienden van Middelburg' is afgesproken dat vertegenwoordigers bij een gezamenlijk belang over en weer worden uitgenodigd voor eikaars vergaderingen. Provinciale publieksactiviteiten De jaarlijkse excursie vond plaats op zaterdag 12 oktober. De 100 deelnemers brachten een bezoek aan interieurs panden van VOC-kooplieden in Middelburg na een inleiding van mevrouw drs. C.E. Heyning, medewerkster van het Zeeuws Archief. Na de lunch heeft het gezelschap per bus enige buitenhuizen van de kooplieden op Walcheren bekeken. Helaas heeft de commissie circa 20 gegadigden moeten teleurstellen omdat het schema van het interieurbezoek niet meer dan vier groepen van 25 personen toeliet. 45

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2002 | | pagina 47